A Magyar Nemzet exkluzív információja szerint hamarosan

Újra kellett éleszteni Szabó Bálintot, mert beugrott a Dunába a pride-párti tüntetésen + videó
Először nem akarta elfogadni a vizirendőrök segítségét.
A Magyar Nemzet exkluzív információja szerint hamarosan
egyedülálló, 4,3 milliárdos polgári kártérítési per indulhat a Fővárosi Törvényszék előtt.
A 2019. május 29-én Budapesten, a Margit hídnál történt hajókatasztrófa 26 dél-koreai áldozata több mint 70 hozzátartozójának a nevében jár el az Oppenheim Ügyvédi Iroda. Polgári perben kérik, hogy mondja ki a törvényszék a Viking AG és a Panoráma Deck Kft. egyetemleges felelősségét, és ítélje meg a felperesek számára a fejenkénti, átlag 80-90 millió forintos kártérítést.
A magyar ügyvédi iroda 900 oldalas keresetlevélben támasztja alá követelését, ami a Panoráma Deck Kft. jogi képviselője szerint nem feltétlenül hajózási ismeretek birtokában készült.
Az Oppenheim a keresetében egyetemleges felelősség megállapítását kérte, holott Sógor Zsolt, a Panoráma jogi képviselője szerint még a büntetőperben sem vizsgálják a Hableány személyzetének felelősségét. A kártérítési keresetlevél például szóvá teszi, hogy a Hableány kormányállásából nem volt teljes körű kilátás a fedélzeti ponyva és a hajókémény miatt. Sógor Zsolt szerint a szabályzat előre 240 fokos kilátást ír elő és nem teljes, 360 fokost. A hajókémény pedig a kormányállás felett egy méterrel van a Hableányon. A büntetőperben éppen a legutóbbi tárgyaláson kérdezték meg erről a nautikai igazságügyi szakértőt, aki leszögezte: az, hogy egy méterre kiemelkedik a kémény, megnöveli a láthatóságát a hajónak – a Viking Sigynt kormányzó kapitánynak így még inkább fel kellett volna tűnnie az előtte jobbra, vele egy irányba, de lassabban haladó magyar sétahajónak.
Egyébként Sógor Zsolt elmondta a Magyar Nemzetnek, hogy a Panoráma Deck Kft. nevében tetemes kártérítési összeget megnevezve polgári kártérítési keresetlevelet nyújtottak be szintén a Fővárosi Törvényszékre.
Szerintük a tragédia miatt kizárólag a büntetőeljárás vádlottja, a Viking Sigyn ukrán kapitánya, egyben a tragédia idején kormányosa, Jurij Csaplinszkij tehető felelőssé, az anyagi károkozás pedig a szállodahajó üzemeltetőjét, a Viking AG-t terheli.
A jogász üzleti titokra hivatkozva nem árulta el, mint jelent a „tetemes kártérítési összeg”, ami korábbi becslések szerint ebben az esetben is elérheti a milliárdos nagyságrendet.
Az már szinte biztosra vehető, hogy az Oppenheim Ügyvédi Iroda indította 4,3 milliárdos kártérítési per miatt a Panoráma Deck Kft. teljesen ellehetetlenül, hiszen például nem lesz olyan pénzintézet, amely hitelt nyújtson a cégnek a pandémia miatti leállás után az újrainduláshoz, mondván: a kártérítés per miatt kockázatos volna hitelt kihelyezni a cég részére.
Többmilliárdos kártérítési igény
Több milliárd forintos kártérítési igény merült fel az áldozatok hozzátartozói, a dél-koreai turisták útját szervező cég, valamint a magyar áldozatok hozzátartozói és a Hableányt üzemeltető Panoráma Deck Kft. részéről. Csak a dél-koreai utazásszervező cég kétszázmillió dolláros kárigényt nyújtott be a Viking River Cruises (AG) norvég tulajdonú, svájci székhelyű cégóriásnál. A Panoráma Deck Kft. kártérítési igénye a kétmilliárd forintot is meghaladja már. A Viking AG és brit biztosítója azonban tárgyalni sem akar a Panoráma jogi képviselője, a perben sértetti képviselő Sógor Zsolt ügyvéd szerint. Így elkerülhetetlenek a polgári perek, amelyek évekig elhúzódhatnak, és vélhetően a büntetőeljárás jogerős ítéletét is bevárják. A magyar felekben azonban nagyon erős az elhatározás és az elhivatottság annak érdekében, hogy valamennyi őket ért kárt kifizesse a balesetet okozó kapitány munkáltatója, illetve annak biztosítója.
Először nem akarta elfogadni a vizirendőrök segítségét.
A szülők éberségén múlt, hogy nem lett tragédia a vége.
Ezen képsorok kommentálására már tényleg nehéz szavakat találni.
Nem finomkodtak a kirekesztés ellen tüntetők.
Hidvéghi Balázs: Véget kell vetni a háborúnak! - videó
Gyermekrablók vadásznak a gyerekeinkre – mutatjuk, hol próbáltak lecsapni legutóbb
„Szeretném ezt feldolgozni” - Nagy a baj, azonnal hazaküldték a sérült Farm VIP játékost
„Megállították Brüsszelt” – óriási tömegtüntetés várható
Összeroppantak a szülők: megdöbbentő fordulatot vett a Madeleine McCann-ügy
Bezárhat Magyarország leghíresebb fürdője – ez áll a háttérben
Ellepik a traffipaxok az országot, most az autósok mondhatják meg, hol mérjék a sebességet
Tavaszi szünet 2025: ekkor pihenhetnek a diákok idén
A Momentum politikusa úgy eltúlozta a pride-tüntetés létszámát, hogy Gulyás Mártonnak kellett képbe hoznia
Donald Trump: Az Európai Unió egy ingyenélő
Kétségessé vált Friedrich Merz kancellári pozíciója
Újra kellett éleszteni Szabó Bálintot, mert beugrott a Dunába a pride-párti tüntetésen + videó
Először nem akarta elfogadni a vizirendőrök segítségét.
A szülők éberségén múlt, hogy nem lett tragédia a vége.
Ezen képsorok kommentálására már tényleg nehéz szavakat találni.
Nem finomkodtak a kirekesztés ellen tüntetők.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.