– fogalmazott az adatvédelmi szakember. Kitért az online szavazás adatkezelési aggályaira is. – Az online szavazás egy olyan adatkezelési forma, amelyhez hatásvizsgálat is szükséges – mondta, s hozzátette: ilyenkor tisztázni kell az online szavazáshoz szükséges adatbiztonsági megoldásokat, és biztosítani kell a névtelenséget, hogy ne lehessen beavatkozni a megméretési rendszerbe. Éppen ezért
jogellenesnek és tisztességtelennek nevezte Mérő László matematikusnak azt a javaslatát, miszerint nyilvánosságra kell hozni azok nevét, akik részt vesznek az előválasztáson.
– A különleges adat nem lehet feltétele az előválasztáson való részvételnek, csupán akkor, ha maga az érintett hozza nyilvánosságra szenzitív adatait – tette hozzá Péterfalvi Attila.
Kizártnak tartja, hogy – a baloldali Republikon Intézet által javasolva – állami informatikai szolgáltatási rendszert vegyenek igénybe az előválasztás során.
– A hivatalos okmányok igénylésére is specializálódott Ügyfélkapu például ilyen jellegű funkciót nem láthat el – tudatta, s kérdésünkre megjegyezte: a NAIH korábban már kérte a baloldali pártokat, hogy reflektáljanak az általuk megfogalmazott hatósági ajánlásra, ezt viszont csak a Párbeszéd teljesítette.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!