
A családok bízhatnak a kormányban
Kardosné Gyurkó Katalin ellenzéki területeken lett a Fidesz választókerületi elnöke.
Mindenki „tankos” akar lenni – összegezte a haderőfejlesztési program harckocsibeszerzésének talán legfontosabb hatását Horváth Sándor alezredes, az MH 25. Klapka György Lövészdandár 11. Harckocsizászlóaljának parancsnoka.
A Honvédelem.hu szerint szükség volt és van is az ideális esetben németül már beszélő jelentkezőkre, hiszen
2023-tól a már rendszerben lévő 12 darab Leopard 2A4-es után Európa legmodernebb harckocsijainak számító, vadonatúj Leopard 2A7HU-k is érkeznek Tatára.
A 44 harckocsi mellé szintén Leopard 2-es alvázakra épülő támogató járművek – öt műszaki harcjármű, három hídvető és egy vezető oktató – is érkeznek, mégpedig szintén a legmodernebbek.
Az alezredes emlékeztetett:
maga a harckocsizó fegyvernem majdnem megszűnt, mivel 2007. március 1-jétől egyetlen század maradt belőle, amit a dandár akkori Harci Támogató Zászlóaljába integráltak.
– Ekkor nagyon sok, régi és tapasztalt szakembert, javítókat, kocsiparancsnokokat veszített a szakma, s ennek is köszönhető az a generációs „lyuk”, ami az én korosztályom, illetve a fiatal tisztek, altisztek között tátong – mondta az alezredes. Hozzátette: 2019-ben, amikor átvette a zászlóaljat, 69 fő volt az alegység létszáma, ma pedig 155 fő és még mindig növekszik – köszönhetően a toborzótevékenységnek és persze az új, modern technikának. – Igaz, már magának a lánctalpas megjelenésének is óriási vonzása van, de nekünk is ott kell lennünk mindenhol, rengeteg trükköt be kell vetnünk a sikerért – emlékeztetett a zászlóaljparancsnok.
A lap felhívja a figyelmet, hogy nem szabad elfelejtkezni a zászlóalj jelenleg is hadrendben álló harceszközéről, a T–72-esekről sem. A szovjet eredetű típus szerepe még mindig nagyon fontos és az marad a közeljövőben is. Bár a tatai dandárnál rendszeresített két lánctalpas típus „kortársnak” számít, mégis nagyon sokban különböznek egymástól.
– Új korszak köszöntött be az új vasakkal. A KMW-kiképzés (gyártóvállalat – szerk.) végén volt lövészetünk, ahol pontosan megmutatkozott a pontosságra, az egyszerű és gyors kezelésre, az első lövés találatára „kihegyezett” filozófia. A Leopardnál minden az első lövés pontosságára, az első lövés találati valószínűségére épül fel – mondta Horváth alezredes, hozzátéve: álló helyzetből álló célra, egyszerűen nem kihívás ezzel a harckocsival lőni.
– A mozgásos lőgyakorlatoknál is általában 30-35 kilométeres óránkénti sebességgel haladva lőttünk igen pontosan, ami eddig elképzelhetetlen volt – mondta a zászlóaljparancsnok, hozzátéve: a T–72-essel szemben a Leopard előre vagy tolatva, minden körülmények között, éjszaka is megoldja ezt a feladatot.
Kardosné Gyurkó Katalin ellenzéki területeken lett a Fidesz választókerületi elnöke.
Szuverenisták vs. globalisták: a CPAC Hungary színpadán dőlhet el, merre visz a patrióták útja.
Márki-Zay nem emlékszik, Karácsonyék terelnek, a momentumosok hallgatnak arról, miről tárgyaltak a kémbotrány kulcsfigurájával.
Takács Péter továbbra is készen áll vitázni Magyar Péter emberével.
Így változik az időjárás: brutálisan sok eső jöhet
Kerkez és Gulácsi remek hírt kapott az éjjel, Szoboszlai viszont nem kapott + videó
Marco Rossinak üzent a magyar válogatottból kimaradt légiós
Vezércikk – Lepatkányozta a Fideszt és megfenyegette Orbán Viktort a kiutasított ukrán ügynök + videó
Áll a forgalom Székesfehérváron, roncsok, ameddig a szem ellát
Az egykori amerikai hírszerző szerint elszabadulhat a pokol: „Magyarország csapatokat küldött az ukrán határra”
Titokzatos levél zúzhatja porrá Magyar Péter politikai karrierjét
Csütörtöki sportműsor: kisorsolják a csoportkört a női kézilabda-vb-re
Arne Slot és a Liverpool szurkolói sem hisznek Szoboszlainak + videó
Németh Lajos elárulta, hogy mikor érkezik meg a valódi nyár, és azt is, hogy mire számíthatunk a továbbiakban
Fodor Gábor nagyon kemény jobbegyenest vitt be Magyar Péternek
Ha bajnok lesz, akkor is nehéz helyzetbe kerülhet a Ferencváros a nyáron
Kardosné Gyurkó Katalin ellenzéki területeken lett a Fidesz választókerületi elnöke.
Szuverenisták vs. globalisták: a CPAC Hungary színpadán dőlhet el, merre visz a patrióták útja.
Márki-Zay nem emlékszik, Karácsonyék terelnek, a momentumosok hallgatnak arról, miről tárgyaltak a kémbotrány kulcsfigurájával.
Takács Péter továbbra is készen áll vitázni Magyar Péter emberével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.