A helyszínen az egyik – állítása szerint – afgán migráns a Híradó.hu-nak azt mondta:
Ez a határ kemény. Nehéz átjutni. Vannak olyanok, akik már 24-25 alkalommal is megpróbálták, de letartóztatták őket, és visszadobták őket ide.
Másnap stábunk ismét találkozott a férfival, aki ekkor már taxira várt, hogy eljusson Szabadkára fodrászhoz, ahol új cipőt is tervezett venni.
Horgos központjában egy másik illegális bevándorló arról beszélt:
Ha fizetsz, eljutsz Horgosra, ha nem fizetsz, mehetsz vissza Macedóniába.
Majd hozzátette, hogy már többször megpróbált átjutni a határon. Ha a rendőrség elfogja, visszaviszi Szerbiába, de három-négy nap múlva újra próbálkozik.
A Híradó.hu stábja a szabadkai vasútállomáson is járt, ahol az elhagyatott vagonokba migránsok költöztek be. Egyikük azt mondta:
Tudjuk, hogy bűncselekmény, de újból és újból jönni fogunk.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!