A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján azt írta, a 12 vagonból álló tehervonat hat kocsija eddig ismeretlen ok miatt siklott ki Kétpónál vasárnap nem sokkal 12 óra után.
Jelenlegi információink szerint a kisiklott hat vagonból ötben fokozottan tűzveszélyes anyagot szállítottak
– közölték, hozzátéve: a veszély elhárításáig és a pálya felszabadításáig a budapesti Keleti pályaudvar és Békéscsaba viszonylatában mindkét irányban szünetel a vasúti forgalom.
A balesetben senki sem sérült meg – áll a közleményben.
A katasztrófavédelem az MTI-vel azt közölte, hogy egy vasúti átkelőnél történt a baleset. A felborult vagonok közül kettő környezetre veszélyes anyagnak minősülő, folyékony rovarölő szert szállított – írták.
A balesethez a szolnoki, a karcagi, a mezőtúri és a mezőberényi hivatásos tűzoltókat riasztották. A műszaki mentést a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja, és a helyszínen van a katasztrófavédelmi mobil labor is.
A környező házak lakóinak elővigyázatosságból védőtávolságon kívül kell tartózkodniuk – áll a közleményben. A Mávinform tájékoztatása szerint az utasokat Mezőtúr és Törökszentmiklós között pótlóbuszok szállítják. A baleset miatt jelentősen nő a menetidő a Budapest–Újszász–Szolnok–Békéscsaba–Lőkösháza vonalon.
A műszaki mentés és a pálya helyreállítása hosszabb időt vesz igénybe – jelezték.
MÁV: Jelenleg is zajlik a helyreállítás Kétpónál, ahol egy tehervonat több kocsija kisiklott
Jelenleg is zajlik a helyreállítás Kétpónál, ahol egy tehervonat több kocsija kisiklott, senki nem sérült meg – közölte a MÁV Zrt. szegedi területi pályavasúti igazgatója a vasárnap este hat óra után tartott helyszíni sajtótájékoztatón.
Mondi Miklós elmondta: vasárnap 12 óra 18 perckor a Szolnokról Békéscsaba–Lőkösháza irányába közlekedő tehervonat kocsijai siklottak ki Tiszatenyő és Mezőtúr állomás között Kétpó forgalmi kitérőnél. A 17 kocsis szerelvény kilenc kocsija siklott ki, nyolc kocsi és a mozdony a vágányon maradt – tette hozzá.
A helyreállítás jelenleg is zajlik, egy kocsiban veszélyes anyagot, növényvédő szert azonosítottak – közölte, megjegyezve, hogy a katasztrófavédelem 17 órára lokalizálta a kifolyt kis mennyiségű növényvédő szert, ez jelenleg már nem jelent veszélyt.
A további tennivalókról elmondta: Szolnokról érkezik majd egy daru, amely a kisiklott kilenc kocsit eltávolítja az útból. Hozzátette, hogy jelentős mértékben károsodott a vasúti pálya és a felsővezeték is, a kár az előzetes számítások szerint több százmillió forint.