Perek jöhetnek
Vagyis a város önkormányzata nem akarja odaadni két épület tulajdonjogát a Hódmezővásárhely-ótemplomi Református Egyházközségnek, amely oktatási intézményeket működtet a kért ingatlanok egy-egy részén. Az egyház emiatt bírósághoz fordul, a megyei város első embere viszont azon az állásponton van, hogy akár az Európai Unió jogi intézményeinél is védeni fogja az önkormányzat tulajdonjogát a két, együttesen mintegy nyolcszázmillió forint értékű ingatlan esetében.

Érdekes, hogy miközben Hódmezővásárhelyen a Márki-Zay Péter-féle vezetés szembeszegül a jogszabállyal, a szomszédos, amúgy fideszes vezetésű Makón július közepén ünnepélyesen adták át az egyházaknak a kért ingatlanokat, amelyeket eddig is használtak. Az átadáskor a település polgármestere, Farkas Éva Erzsébet kiemelte: „Ezeket az épületeket most végső soron az itt élő gyermekeknek, szülőknek, családoknak adjuk át, hiszen őértük, az ő javukra, szép jövőjük megalapozására és biztosítására tartják fenn és működtetik egyházaink.”




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!