– A kormány az Egészséges Budapest program keretében 400 millió forinttal támogatja a Zuglói Egészségügyi Szolgálat eszközfejlesztését, valamint az épületfelújítást és -korszerűsítést – jelentette be a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára. Takács Péter elmondta, hogy a kormány számára az a legfontosabb fokmérő egy egészségügyi fejlesztési projekt esetén, hogy az mennyire fenntartható módon szolgálja az emberek egészségét.
Egészséges Budapest: a kormány négyszázmillió forinttal támogatja a zuglói fejlesztéseket
Takács Péter egészségügyi államtitkár ismertette a részleteket.

Emlékeztetett arra, hogy a kormány az Egészséges Budapest program forrásain felül is biztosított pénzt azokra az egészségügyi intézményekre, amelyek a zuglói polgárokat is ellátják. Mint közölte, az Uzsoki Utcai Kórházban, az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet Amerikai úti telephelyén és a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) Szeretetkórházában az elmúlt években csaknem tízmilliárd forintos fejlesztések valósultak meg.
– Új betegvárók, kórtermek és műtőblokk épült, a legmodernebb légtechnikai berendezéseket szerelték be, valamint folyamatos volt az eszközfejlesztés, többek között modern digitális képalkotó berendezésekkel szerelték fel az intézményeket
– sorolta az államtitkár.
Hangsúlyozta, a számok is azt mutatják, hogy hazug az a narratíva, amelyet a főváros vezetése évek óta épít, miszerint a kormány elengedte a budapestiek kezét, elengedte a budapesti emberek ügyét.
– Ennek épp az ellenkezője igaz
– jelentette ki Takács Péter.
Rozgonyi Zoltán, a Fidesz–KDNP zuglói önkormányzati képviselője kijelentette: a kormány partner abban, hogy javuljon a zuglóiak egészségügyi helyzete. Jelezte, hogy az Egészséges Budapest programban számíthatnak a kormányzat támogatására, korábban már másfél milliárd forintot biztosított a kormány a digitális röntgenberendezésre, illetve a számítógépes rendszer modernizálására. Megjegyezte, hogy korábban a zuglói baloldali városvezetés olyan tervet dédelgetett, amely már a születése pillanatában halálra volt ítélve, ezért valós veszélye volt annak, hogy a forrásokat a kerület elveszítheti.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Venusvi)
További Belföld híreink
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
A kormánybiztos megmutatott pár luxusautót, amiket drogterjesztésre használtak
A hajtóvadászat folytatódik.

Elszökhettek az országból a tizenegy éves egri fiúk, már a Keletiben is keresték őket
Nem találják őket.

Menczer Tamás: Az erő és a harc a legnemesebb dolog
„A Harcosok Klubja ereje Magyarországot védi.”

Budai Gyula besokallt, büntetőfeljelentést tesz minden gyűlöletkeltő komment miatt
Budai Gyula jogi lépésekre készül a gyűlöletkeltés ellen.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség

Most kiderül, Zelenszkijnek a fotel vagy a tűzszünet a fontosabb

Kiadták a figyelmeztetést: ne küldj több SMS-t, különben...

Végre Trump is megszólalt az orosz bombázók ukrán megsemmisítéséről

Eddig titkolta Törőcsik Franciska, most végre megmutatta: a rajongók szóhoz sem jutottak!

Egy vérfürdő után benyújtotta lemondását az ukrán szárazföldi erők parancsnoka

Orosz válasz: ballisztikus csapás Ukrajnára

Ezek az ételek jobban károsíthatják a májadat, mint az alkohol

Döbbenetes, mit vittek el Münchenből a PSG vandál szurkolói a BL-döntő után + videó

A Fradi megkezdte a bevásárlást a magyar játékosokból – Lisztes Krisztián is hazatérhet

Ukrajna légicsapása globális kockázatokat rejt

Eldőlt, Orbán Viktor lesz 2026 után is a miniszterelnök újabb négy évre
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
A kormánybiztos megmutatott pár luxusautót, amiket drogterjesztésre használtak
A hajtóvadászat folytatódik.

Elszökhettek az országból a tizenegy éves egri fiúk, már a Keletiben is keresték őket
Nem találják őket.

Menczer Tamás: Az erő és a harc a legnemesebb dolog
„A Harcosok Klubja ereje Magyarországot védi.”

Budai Gyula besokallt, büntetőfeljelentést tesz minden gyűlöletkeltő komment miatt
Budai Gyula jogi lépésekre készül a gyűlöletkeltés ellen.