Célkeresztben a főváros
Tóth Erik az önkormányzati választást jóval nehezebb ügynek tartja, ugyanis – annak ellenére, hogy Budapesten is a Fidesz a legnépszerűbb politikai erő – míg az ellenzéki együttműködés és a 2019-ben bevetett független státussal való trükközés megkopott, kérdéses, hogy ez mandátumok elvesztésében is megjelenik-e majd.
Gyurcsány Ferenc adja az ellenzéki hátország jelentős részét; míg a többiek gyengülnek vagy a megszűnés felé haladnak, addig a DK az ellenzéki tortaszeletekből egyre nagyobbakat harap ki magának. Emiatt már most borítékolható lehet, hogy 2026-ról az ellenzéki térfélen a külföldi finanszírozók mellett Gyurcsány Ferenc fog dönteni
– jegyezte meg a szakértő, aki elárulta, hogy Gyurcsány Ferenc és a DK abszolút dominanciája már régóta megfigyelhető az ellenzéki oldalon. Ennek ékes példája, hogy Karácsony Gergely főpolgármester munkásságát kritizálva felszólította, tegyen eleget „hazafias” kötelességének és politikai okokból használja fel a fővárost a kormánnyal szembeni ellenállás erősítésére, ő pedig ezt zokszó nélkül megtette, megteszi.
Tóth Erik arra is emlékeztetett: 2024 azért is különleges, mert Magyarországon most tartanak először egyszerre önkormányzati és európai parlamenti választást. Ezzel kapcsolatban a kutatási igazgató elmondta, a módosítás elsődleges oka a racionalizálás volt, ugyanis a számítások szerint várhatóan 9-10 milliárd forinttal kevesebbe fog kerülni a választások ilyenformán történő lebonyolítása.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!