Sírva könyörgött, hogy ne kényszerítsék prostitúcióra, de ez a férjét nem hatotta meg

Minősített emberkereskedelem és más bűncselekmények miatt vádat emelt a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség egy férfival szemben. Az elkövető a feleségét, annak lányát és egyik albérlőjét – kihasználva kiszolgáltatottságukat – rávette, később pedig akaratuk ellenére kényszerítette, hogy pénzért szexuális szolgáltatást nyújtsanak az általa közvetített személyeknek.

Forrás: Magyarország Ügyészsége2024. 05. 06. 11:31
gyerek,gyermek,sír,bántalmazás,segítség
illusztráció Fotó: Pexels
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Időközben az asszony házasságon kívüli kapcsolatából született, nagykorú lánya is hozzájuk költözött az élettársával. Amikor az élettárs börtönbe vonult, a nő a munkahelyeit váltogatva, megélhetést biztosító, rendszeres jövedelemmel nem rendelkezett. Egzisztenciálisan kiszolgáltatott helyzetét felismerve és kihasználva a vádlott az utcára kerüléssel fenyegette meg a lányt, aki először nemet mondott a prostitúciós munkára. Ekkor azonban a férfi dühében tört-zúzott a házban, végül a sértett választási lehetőség hiányában 2020 nyarán vállalta, hogy az anyjával és a másik nővel prostitúciós tevékenységet végez. 

A fiatal nő néhány hónap múlva annak köszönhetően menekült meg a kilátástalan helyzetből, hogy az egyik visszatérő kuncsafttal szerelmi kapcsolatba került és külföldre távoztak.

A férfinak amiatt is felelnie kell, mert a világhálóról olyan videófelvételeket töltött le,

 amelyeken 12 év alatti gyermekek szerepelnek felnőttkorúakkal végzett szexuális cselekmény közben.

Az ügyészség a büntetett előéletű férfit az emberkereskedelem és kényszermunka többszörösen súlyosabban minősülő – rendszeres előny céljából, szexuális cselekmény végzése érdekében, a kiszolgáltatott helyzet kihasználásával rábírással és fenyegetéssel elkövetett – bűntettével, továbbá kerítés és gyermekpornográfia bűntettével vádolja. Az ügyészség vele szemben fegyházbüntetés kiszabását indítványozta azzal, hogy kedvezménnyel nem szabadulhat.

A letartóztatásban lévő férfi bűnösségéről a Kecskeméti Törvényszék fog dönteni.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.