A következő hat napban Komáromnál, Esztergomnál, Nagymarosnál, Budapesten, Bajánál és Mohácsnál első fok feletti, a Murán Letenyénél, a Rábán Körmendnél és Győrött szintén az elsőfokú szintet meghaladó vízszint várható. A Tarnán a másodfokú árvízvédelmi készültségi szint feletti, míg a Zagyva alsó szakaszán, Jászteleknél az elsőfokú szintet megközelítő vízállásra lehet számítani – ismertették.
Újabb árhullám jön a Dunán, tetőzéskor megint ellepheti a rakpartot a víz
A vízügy felkészült a Duna vízgyűjtőjénél az elmúlt napokban lehullott és még várható jelentős mennyiségű eső miatti árhullám elleni védekezésre – közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság hétfőn az MTI-vel.

További Belföld híreink
Kitértek arra: a sok eső következtében a tavaszi időszakban az ártéren rendkívül dús növényzet állja útját a víznek, ami lassítja az ár levonulását, és az előre jelzettnél magasabb vízszintet okozhat. A vízügy szakemberei a nap 24 órájában követik az adatokat, figyelik a folyót, és a változó helyzethez alkalmazkodva végzik az árvízi védekezést.
További Belföld híreink
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezNe maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!