Egy józsefvárosi lakás erkélyének párkányára állt, és a második emeletről a mélybe zuhant egy fiatal még február elején Budapesten – adta hírül a Bors.
Eddig úgy tűnik, hogy a tragédiát megelőzően a szerencsétlenül járt fiú összeveszett és összeverekedett barátjával, akinek nyolc napon túl gyógyuló sérülést okozott. Az elfajult konfliktus hevében kapaszkodott fel a párkányra, ahol a lába megcsúszott, elvesztette az egyensúlyát és lezuhant. Súlyos sérülésekkel szállították kórházba, de nem tudtak segíteni rajta.
Eddig ellentmondó információk érkeztek arról, hogy a fiatal halálát egy ablak- vagy egy erkélypárkány okozta-e.
Az egyik szemtanú a lapnak elmondta: a mentők órákig tartózkodtak a Kőfaragó és a Vas utca sarkánál. Kint voltak a tűzoltók is, ők emelőkosárral jutottak be az egyik lakásba.
A tragédia óta az elhunyt fiú családtagjai nyilvános posztjaikban arról írnak, hogy szerintük nem baleset történt.
A BRFK közigazgatási hatósági eljárásban vizsgálja a történteket. A verekedés miatt súlyos testi sértés gyanújával büntetőeljárást indítottak, a vizsgálatba szakértőket is bevontak.