Mérgező anyag miatt ki kellett üríteni egy budapesti uszodát

Két ember megsérült.

Forrás: MTI2025. 02. 05. 15:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kiürítették a pesterzsébeti uszodát, mert mérgező anyag került a levegőbe – tájékoztatta a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t.

Kisdi Máté közölte: az uszoda egyik műszaki, kiszolgáló helyiségében kénsavat és hypót öntöttek össze, emiatt mérgező anyag került a levegőbe. A létesítményt „példaértékűen”, még a fővárosi hivatásos tűzoltók kiérkezése előtt kiürítették.

A tűzoltók az épületet légzőkészülékben vizsgálták át, és a mérések

a levegőben mérgező klórgáz és sósav jelenlétét mutatták ki.

Az épületet átszellőztetik. A baleset feltehetően az uszodát üzemeltető külső vállalkozó hibájából következett be.

Az MTI értesülései szerint

két ember könnyebb sérülésekkel szorult ellátásra.

 

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.