Kihasználta egy idős asszony kiszolgáltatott helyzetét, és elvette értékeit egy harmincas éveiben járó budapesti férfi, akivel szemben a Siófoki Járási Ügyészség kifosztás bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat – tájékoztatta a Magyar Nemzetet a Somogy Vármegyei Főügyészség.
A vádirat lényege szerint a férfi, aki a legutóbbi, szintén kifosztás bűntette miatt kiszabott börtönbüntetéséből nemrég szabadult, 2024 májusában Siófok belvárosában tartózkodott, ahol felfigyelt a hetvenes éveiben járó, mozgásában korlátozott idős asszonyra, aki a guruló járókeretét maga előtt tolva haladt a járdán. A vádlott odament a sértett mellé, és kihasználva, hogy idős kora és egészségi állapota miatt védtelen, leakasztotta a sértett készpénzét, személyes iratait, valamint egyéb értékeit tartalmazó reklámtáskát a járókeretről, majd elfutott a helyszínről.
A vádlott a sértett készpénzét elköltötte, míg a szatyrot az egyik közeli játszótéren hagyta.
A siófoki nyomozók azonban két órán belül azonosították és elfogták a férfit, aki beismerte a terhére rótt bűncselekményt, illetőleg megmutatta, hogy a sértett értékeit hol rakta le, ezáltal közreműködött a visszajuttatásukban.
Az ügyészség a Siófoki Járásbíróságra benyújtott vádiratában többszörös visszaesőnek minősülő férfival szemben fegyházbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabására, valamint vagyonelkobzás alkalmazására tett indítványt.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)