Bevonult a börtönbe Gyárfás Tamás – a volt úszószövetségi elnök és médiavállalkozó pénteken reggel érkezett meg a Váci Fegyház és Börtön épületéhez. Több mint egy hónappal azután, hogy a Fővárosi Ítélőtábla jogerősen hét év letöltendő szabadságvesztésre ítélte, Gyárfás most megkezdte büntetésének letöltését – a HírTV is ott volt a helyszínen.
Az ítélet szerint Gyárfás felbujtóként vett részt a médiapiaci riválisa, Fenyő János meggyilkolásában. Az 1998-as gyilkosságot az alvilágban ismert Portik Tamás közvetítésével szervezték meg – a bíróság ezt bizonyítottnak látta. Az ügy több évtizedes nyomozati és peres előzményei után idén áprilisban született meg a jogerős ítélet.
Gyárfás a börtönbe vonulás előtt nem kívánt nyilatkozni az újságíróknak, noha a HírTV riporterei a helyszínen kérdéseket próbáltak feltenni neki. A bevonulásról videó is készült.
A bíróság korábban enyhítő körülményként értékelte Gyárfás büntetlen előéletét és életútját, ugyanakkor a bűncselekmény súlya miatt letöltendő szabadságvesztést szabott ki. A volt sportvezető tagadta bűnösségét, és korábban több alkalommal is hangsúlyozta: soha nem akarta Fenyő János halálát.
A váci börtön az egyik legszigorúbban őrzött intézmény Magyarországon, itt elsősorban hosszabb szabadságvesztésre ítélt férfiakat tartanak fogva.