Ámokfutásba kezdett, majd egy taxival ütközött egy járművezetéstől eltiltott sofőr, akit a közlekedési rendőrök akartak ellenőrizni. A balesetet okozó férfi még az ütközés után is menekülni akart, de nem úszta meg; a Blaha Lujza téren a járőrök utolérték és elfogták – írja Facebook-oldalán a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK).
Mint kifejtik, a 28 éves R. Györgyöt már korábban is elfogták ittas és bódult vezetés miatt, most az autójában nála és társainál kábítószergyanús anyagot találtak.
Nem az első esete
A BRFK közlekedési járőrei július 11-én éjszaka a Nyugati térnél akartak megállítani egy autót. A gépkocsi vezetője úgy tett, mint aki együttműködne az intézkedőkkel, azonban amikor a járőrök elindultak az autóhoz, a sofőr gázt adott és nagy sebességgel továbbhajtott. A rendőrök egészen a Rákóczi útig követték a menekülő járművet, ahol az egy taxival ütközött. A
menekülő autóban összesen három férfi volt, akik az ütközést követően mindannyian menekülőre fogták.
A sofőrt, a 28 éves R. Györgyöt a Blaha Lujza téri villamosmegállóban, míg két utasát, a 36 éves B. Artúrt és a 36 éves T. Józsefet a Rákóczi úton közösen fogták el a BRFK és a Készenléti Rendőrség rendőrei. Az autót a rendőrök átkutatták, és az abban talált kábítószergyanús anyagot lefoglalták.
A rendőrök mindhárom férfit előállították, és mivel velük szemben felmerült a kábítószer-fogyasztás gyanúja is, ezért a rendőrök az előállítás során mintavételről is intézkedtek.
A sofőrt, R. Györgyöt közúti veszélyeztetés bűntett, segítségnyújtás elmulasztása bűntett, valamint kábítószer birtoklása vétség megalapozott gyanúja miatt, míg két utasát kábítószer birtoklása vétség, valamint segítségnyújtás elmulasztása vétség megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki a nyomozók. Mindhárom férfit őrizetbe vették, és kezdeményezték a letartóztatásukat, melyet a bíróság elrendelt.