Újabb lebukás – egy tavaly még a DK által is támogatott képviselőjelölt, az I. kerületben sikertelenül induló Budai Balázs kitüntetést kapott Magyar Pétertől a Tisza-kongresszuson.
A Tisza Párt elnöke, Magyar Péter nem győzi hangsúlyozni pártjának alapvetését, miszerint ők egy olyan új politikai erő, amelynek színeiben nem indulhatnak a régi baloldal szereplői. Magyar a minap még arról írt a közösségi médiában, hogy az „óellenzék” tagjai alkalmatlanok és asszisztáltak a Fidesz uralmához, ezért semmilyen egyeztetés nincs velük:
Az óellenzékiek azok a pártok és politikusaik, akik az elmúlt másfél évtizedben asszisztáltak a Fidesz uralmához, legitimizálták a rendszert, vagy éppen alkalmatlannak bizonyultak arra, hogy valódi alternatívát nyújtsanak vele szemben.”
„Természetesen tudjuk, hogy mind a kormány, mind az óellenzéki szereplők részéről óriási erők fognak megmozdulni, hogy a Tisza egyre erősödő közösségét összemossák a korábbi sikertelen ellenzéki szereplőkkel, vagy éppen megpróbáljanak minket mindenféle háttéralkuba, közös indulásba belekényszeríteni. Itt és most, utoljára jelzem, hogy nem fognak sikerrel járni. Visszautasítom azokat az állításokat, amelyek össze akarják mosni az óellenzéki bukott, vagy éppen sikertelen politikusokat és az ellenzéki, kormányváltásra törekvő szavazókat. Ég és föld.
– írja Magyar Péter.
Úgy látszik, ezt az aranyszabályt ő sem tartja be, hiszen július 12-én, a Tisza kampánynyitó kongresszusán egy olyan személyt tüntetett ki Budai Balázs személyében, aki a 2024. évi önkormányzati választáson a DK–Momentum–MSZP–Párbeszéd baloldali választási koalíció önkormányzati képviselőjelöltje volt.
Budai a tavalyi választási szórólapján büszkén kitért arra is, hogy abban a választókörzetben olyan kiváló képviselők voltak, mint a Momentum korábbi elnöke, Gelencsér Ferenc:
Büszke vagyok arra, hogy a Víziváros és környékének már korábban is két olyan képviselője lehetett, mint Gelencsér Ferenc és Molnárka Gábor.


Magyar Péter ezzel gyakorlatilag beismerte, hogy csak üres szólam a régi baloldaltól való ódzkodás, ugyanazok a szereplők jelennek meg a Tisza körül, amelyek már korábban leszerepeltek és még Magyar mércéje szerint is alkalmatlanok.