Jó hír az első lakást vásárlóknak – fogalmazott Panyi Miklós az Otthon start program kapcsán. A Miniszterelnökség stratégiai és parlamenti államtitkára jelezte, hogy a héten több egyeztetést folytattak ingatlanpiaci szakértőkkel, banki szakemberekkel, ingatlanfejlesztőkkel. Ezeknek az egyeztetéseknek az eredményeként több fontos döntést hoztak. Lakás esetében a százmillió forintos ingatlanárkorlát marad, viszont házak esetén ezt a százmillió forintos ingatlanárkorlátot felemelik százötvenmillió forintra.
Ez különösen azoknak jó hír, akik az első otthonukat agglomerációs környezetben, családi házas környezetben szeretnék megteremteni, és szintén azoknak, akik az Otthon start programot csok plusszal szeretnék kombinálni és gyermekvállalásban gondolkodnak
– tette hozzá.
Az államtitkár jelezte, hogy a hét szintén egy másik fontos eseménye a bankokkal folytatott egyeztetések voltak. A bankok biztosították, hogy a program szeptemberektől indulni fog, készen fognak állni.
A célunk, hogy a program nagyon egyszerűen, könnyen és gyorsan igényelhető legyen
– mondta Panyi Miklós.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)