Michael Kiwanuka bejelentette, hogy nem tud részt venni a Sziget Fesztiválon. A művész az Instagram-oldalán, egy 24 óráig elérhető történetben közölte, hogy egészségügyi okokra hivatkozva a Sziget mellett több fellépését is lemondta – írja a Bors.

Nem Michael Kiwanuka az egyetlen, aki az augusztus 6-án kezdődő fesztiválon nem fog a színpadra állni: a Kneecap zenekar sem skandálhatja majd a terrorizmust éltető zenéit hazánkban. Mint arról beszámoltunk, a radikális zenekarral szemben először a hazai zenészek tiltakoztak, akik egy petícióval hívták fel a figyelmet, hogy semmi keresnivalója nincs egy antiszemita és gyűlöletbeszédet hirdető bandának Magyarországon.
A fesztivál szervezői azonban a tiltakozások és a közéleti nyomás ellenére sem törölték a Kneecap fellépését. Kádár Tamás főszervező nyilvános állásfoglalásában arról beszélt, a helyzet rendkívül megosztó.
Ebben a kérdésben nincs jó válasz – és talán ez a legőszintébb felismerés, amit tehetünk
– fogalmazott. Hangsúlyozta, hogy a fesztivál a művészi szabadság elvét tekinti alapértéknek, és ebbe az is beletartozik, hogy nem kívánnak cenzúraként fellépni a fellépők politikai vagy kulturális megnyilvánulásaival szemben. Az ügy végére végül az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tett pontot, amikor közölték, a zenekar nem léphet az országba. A Sziget Fesztivál szervezői így kénytelenek voltak lefújni a koncertet és megváltoztatni a programot.