Ha te is egy vagy azok közül, akik feszülten és gyomorgörccsel várják az ünnepi céges összejöveteleket, figyelj, mert Martin Anthony pszichológiaprofesszor (Ryerson Egyetem, Toronto) ad néhány, a gyakorlatban is hasznosítható tanácsot.
Először is néhány szó a társalgási etikettről. Mosolyogj, és keresd a szemkontaktust. Legyél nyílt és kedves. Vegyél részt azokban a beszélgetésekben, amelyeknek témája érdekel. Kérdezz, és figyelj aktívan.
Ne félj a céges buliktól. Ha nem nézel szembe félelmeiddel, azok egyre erősebbek lesznek. Ha szégyenlős vagy, akkor is próbálj meg erőt venni magadon, és kezdeményezz: minél többször próbálkozol, annál egyszerűbb lesz.
Ne próbáld elrejteni félelmeidet. Fogadd el, hogy kényelmetlenül érzed magad, és a fentebb említett stratégiák alkalmazásával próbáld javítani társasági életedet.
Fontos, hogy tudd, a céges bulik nem csak a szórakozásról szólnak: új kapcsolatokat építhetsz, és nyugodt körülmények között beszélhetsz munkatársaiddal és főnökeiddel.
Íme tehát Antony túlélési tanácsai céges partikra:
– Mindenképp tájékozódj az öltözködési szabályokról, mielőtt elindulnál. Kérdezd meg a buli szervezőjét vagy valakit, aki tavaly részt vett a rendezvényen. Ha nem vagy biztos magadban, vegyél fel öltönyt, illetve kosztümöt.
– Mindenképp kívánj kellemes ünnepeket az igazgatónak és a többi, vezető pozícióban lévő kollégának. Közvetlen főnököddel is válts pár szót, ez segítheti későbbi előmeneteledet.
– Szerezz új ismerősöket, építsd szociális hálódat. A céges buli remek kiindulási pont lehet a későbbi üzleti kapcsolatok szempontjából.
– Mielőtt távoznál, köszönj el a rendezvény szervezőjétől, főnöködtől és a többi jelenlévő vezetőtől.