”A tapasz használatával mindig a megfelelő mennyiségű gyógyszer kerülne a beteg szervezetébe, és a páciensnek arra sem kellene odafigyelnie, hogy mindig a megfelelő időben vegye be az ellenszert” – mondta Anthony Ham, a kutatás vezetője, az ImQuest BioSciences gyógyszerkutató vállalat igazgatója. ”A pácienseknek csak hét napig kellene viselniük a tapaszokat, és a költség mindössze töredéke lenne a gyógyszer árának” – tette hozzá Anthony Ham.
A kutatók a kísérletek során sikeresen alkalmazták a transzdermális tapaszokat, vagyis az AIDS elleni gyógyszer mintegy 96 százalékát egy hét leforgása alatt beadagolták a stimulált bőrfelület alá. Az AIDS elleni gyógyszer jelenleg még fejlesztés alatt áll, ezért egyelőre nem hozták kereskedelmi forgalomba.
”A tapaszok előállítási költsége meglehetősen alacsony, és az előzetes kísérletek nagyon bíztatónak bizonyultak. A következő lépés mindenképpen az állatokon végzett kísérlet lesz, és majd csak azután lehet embereken tesztelni az eljárást” – mondta Ham.
A tapaszokat ráadásul nem csak az AIDS kezelésére, hanem a betegség kialakulásának megelőzésére is használhatják majd, közölte Rowena Johnston, az amerikai AIDS Kutató Alapítvány igazgatója.

Kiderült, ki lesz Gyurcsány Ferenc utódja