Veszélyes szépségszalonok

A brit Egészségvédelmi Hivatal néhány hete tette közzé figyelmeztetését, miszerint a szigetországban egyre divatosabb halas lábfürdő - amely során kis halak rágják le az elhalt bőrt az ügyfél lábáról - hepatitist vagy HIV-vírust is terjeszthet.

2011. 11. 12. 11:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Még a legdrágább fodrászüzletekben is előfordul, hogy ugyanazt a hajkefét használják egész nap, így a hajmosás ellenére akár fejtetűt is szerezhetünk. Megoldást jelenthet, ha a saját fésűnket visszük magunkkal.

Ennél komolyabb következményei is lehetnek azonban a kényelmetlen hajmosótálcáknak: van, akinek csak a nyaka fájdul meg tőlük, más szédül, elzsibbad az arca, szélsőséges esetben pedig akár vérrög is keletkezhet az agyban – ezt nevezi a szakirodalom szépségszalon stroke szindrómának.

A kozmetikusnál sem árt résen lenni. Egy liverpooli ügyvédi iroda, a Bartletts Solicitors a gyantázás közben elszenvedett égési sérülésekre specializálódott, volt olyan ügyfelük, aki 4500 fontot (közel 1,6 millió forintot) nyert a szépségszalontól egy félresikerült lábgyanta miatt. A fazongyanta pedig akár MRSA-vírust is terjeszthet, főleg, ha többeknél is ugyanazt a masszát használják.

Sokan szeretik esztétikai okokból a körmük alsó részére nőtt bőrt levágatni, pedig ennek szerepe a baktériumoktól való védelem. Fokozhatja a gyulladás veszélyét, ha a manikűrös nem sterilizálja az eszközeit, ahogyan történt ez Paula Abdul popénekessel is. Ha pedig a pedikűrös nem tartja megfelelően tisztán a lábfürdőjét, gyakran jelennek meg a vendégek lábán piros kiütések, amelyekből akár kelések is kialakulhatnak.

Időnként előfordul, hogy a fodrász vagy a kozmetikus belevág ollójával a bőrünkbe. Ez, ha nincs az olló sterilizálva, Hepatitis-C-t is terjeszthet. ”A Hepatitis-C egy igen ellenálló vírus, amely hosszú ideig képes a testen kívül is életben maradni. Miután megkaptuk, gyakran akár évtizedekig is tünetmentesek maradhatunk, ám ezalatt is nő a májzsugor és a májdaganat kialakulásának kockázata. Rendkívül fertőző, és nem szűrik rutinszerűen” – fogalmazott Mike Comins, a Brit Kozmetikai Orvosok Szövetségének elnöke.

Sőt a manikűrösnél használt UV-lámpa akár bőrrákot is okozhat. Dr. Nick Lowe bőrgyógyász szerint hiába alacsony ilyenkor a káros sugarak mennyisége, ennyi is elég a bőr károsodásához és gyorsabb öregedéséhez.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.