De a gondos tervezés és felkészülés révén, illetve a fiatalabb családtagok, szomszédok és gondozók segítségével az idős emberek is biztonságosan átvészelhetik a hideg hónapokat.
”A hó, a jég, a tartósan alacsony hőmérséklet és a fűtőberendezések használata mind potenciális veszélyforrást jelenthet, amely évről-évre számtalan balesetet okoz. Egy kis odafigyeléssel és minimális változtatások árán azonban bármely környezet könnyedén sokkal biztonságosabbá tehető” – mondta Andrea Cohen, a massachusettsi székhelyű HouseWorks otthoni gondozási vállalkozás vezérigazgatója.
Ha a mozgáskorlátozottság, egyensúlyzavar, vagy egyéb egészségügyi okok miatt a hólapátolás nehezünkre esik, valakit akkor is kérjünk meg, hogy tisztítsa meg a hótól és a jégtől a feljáró környékét, hogy a lakásból be, illetve kijutás biztonságos legyen. Nagyon fontos továbbá, hogy a lakás szellőzőrendszerei és a kéménynyílásai is átjárhatóak legyenek, ugyanis a behavazott, vagy befagyott szellőzők akár fulladást is okozhatnak, mondta Cohen. Ezért szintén fontos előkészület lehet a téli hónapokban a füst- és szénmonoxid-érzékelő műszerekbe új elemeket helyezni, tanácsolja a szakember.
Mivel sok mozgásproblémával küszködő idős ember a hideg idő miatt nem képes kimozdulni a lakásából, ezért mindig fontos, hogy legyen valaki, aki elvégzi legalább az alapvető élelmiszerek és gyógyszerek bevásárlását. A különféle elektromos hősugárzók extra meleget adhatnak beépített fűtés mellett, de ezek az eszközök könnyen tűzveszélyessé válhatnak, ha zárlatossá válnak, vagy hosszabb ideig felügyelet nélkül hagyják őket.
A legfontosabb telefonszámokat érdemes mindig a telefon közvetlen közelében tartani, hogy kéznél legyenek, ha baj van, illetve nem rossz ötlet az idősebb emberek számára egy könnyen használható és feltölthető mobiltelefont biztosítani arra az estre, ha esetleg a vezetékes telefonvonal megsérülne.

Hatalmas tragédia: soha többet nem látják az apjukat a fiatalon elhunyt rendőr gyerekei