Miért nem beszélünk a szexről?

Amerikai nőgyógyászok ”Miről nem beszélünk, mikor a nem beszélünk a szexről” címmel egy átfogó tanulmányt írtak a nőgyógyászok és pácienseik közötti megfelelő kommunikáció szükségességéről.

Betegszoba.hu
2012. 03. 27. 11:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Journal of Sexual Medicine című orvosi szakfolyóirat legutóbbi számában közölt tanulmány arra a megállapításra jutott, hogy az orvosok és páciensek között korántsem megfelelő a szexuális tartalmú párbeszéd. A tanulmány szerzői szerint azért is lenne sokkal nagyobb szükség a nőgyógyászok és a betegek közötti normális kommunikációra, mert a szexualitás a nők általános egészségi állapotára is hatással van.

A Chicagói Egyetem kutatóinak felmérése alapján kiderült, hogy miközben a nőgyászok közel kétharmada rutinszerűen rákérdez a női páciensek szexuális aktivitására, de a női szexualitás egyéb aspektusait a nőgyógyászok többsége rendszerint figyelmen kívül hagyja. Az eredmények alapján csupán a megkérdezett orvosok 40 százaléka tesz fel további kérdéseket az esetleges szexuális problémákkal és zavarokkal kapcsolatban. Még ennél is jóval kevesebben, a nőgyógyászok csupán 29 százaléka kérdezi meg rutinszerűen a pácienseit, hogy kielégítőnek tartja-e a szexuális életét, és mindössze 28 százalék kérdez rá a nők szexuális orientációjára.

”Gyakorló nőgyógyászként az tapasztaltam, hogy a szexuális aktivitás önmagában nem sok mindent árul el a nők szexuális életéről, valamint a kielégülésükről és az esetleges szexuális zavarokról. A páciensem többsége rendszeresen megjegyzi, hogy én voltam az első nőgyógyász, aki mélyebbre ható kérdéseket is feltett a szexuális életükkel kapcsolatban” – mondta Dr. Stacy Tessler Lindau, a Chicagói Egyetem orvosi karának nőgyógyász docense.

”Sok nő rendszerint csak csendben szenved, és magától nem mer előhozakodni a szexualitás témájával, mivel zavarban van, illetve attól tart, hogy zavarba hozza az orvosát” – állítja Dr. Lindau, aki szerint épp ezért fontos, hogy a nőgyógyász kezdeményezzen, és ő hozakodjon elő a szexualitás témájával. ”A nők szexuális előtörténete rendkívül fontos része a nőgyógyászati kezelésnek, mivel a szexuális zavarokból és problémákból számos messzemenő következtetést lehet levonni a páciens általános egészségi állapotával kapcsolatban is.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.