Az Egyesült Államokban a kanyaró, mumpsz, és rubeola ellen adott kombinált oltás (MMR) 2005 óta elérhető, Magyarországon 1989-től alkalmazzák. Mivel minden oltás rendelkezik némi kockázattal, ezért az amerikai szövetségi törvények értelmében azok alkalmazása nem kötelező. Ismert, hogy 1-2 éves gyermekekben az MMR lázat okozhat, és növelheti a görcskészséget, mely általában perceken belül elmúlik. Mindazonáltal a rohamok megjelenése megijesztheti a szülőket, és gyakran összetéveszthetőek epilepsziával.
Dr. Nicola Klein és a Kaiser Permanente Oltóközpont (Oakland, Kalifornia) munkatársai érdeklődésének központjában a második leggyakoribb életszakaszban, 4-6 éves korban alkalmazott vakcináció állt. 2006 és 2008 között oltott 87 ezer ilyen korú gyermek adatait elemezték ki. További 67 ezren az MMR-rel egy napon bárányhimlő-ellenes oltásban is részesültek. A két vizsgálati csoportból összesen egy esetben jelentkeztek görcsök az oltást követő 7-10. napban, mely időszakban a legnagyobb az oltás okozta rohamkockázat kisgyermekek esetén.
A tanulmány végkövetkeztetése, hogy szemben a kicsikkel, a nagyobb gyermekeknél nem okoz görcsrohamokat az MMR-oltás. Mindazonáltal a kutatók felhívják arra a figyelmet, hogy a kockázat nem jelentős kisgyermekek esetén sem.
Jelenleg Magyarországon az MMR-oltásra 15 hónapos csecsemőknél kerül sor, kötelező jelleggel.

Magyar Péter nem vette észre, hogy saját magát ássa el