A British Medical Journal honlapján publikált tanulmány arra a megállapításra jutott, hogy a depressziós fiatalok többsége egyáltalán nem hajlandó segítséghez fordulni a mentális egészségügyi problémáival. Ezért a kutatók kifejlesztettek egy Sparx nevű interaktív számítógépes fantasy játékot. A játékosok egy avatárt választanak maguknak, és egy virtuális világban kell megteremteniük az egyensúlyt, melyet az úgynevezett Gnatok (komor, negatív automatikus gondolatok) veszélyeztetnek.
Ez az önsegítő játék valójában kognitív viselkedésterápiás technikákat alkalmazva segít a fiataloknak a depresszió leküzdésében, és a kutatók jelentése szerint ez a módszer ugyanannyira hatásos, mint a hagyományos kezelések, ugyanis mindkét módszerrel a tüneteket közel 30 százalékkal lehet lecsökkenteni.
A kutatásban összesen 187 új-zélandi fiatal vett részt, akik közül az egyik csoportot a Sparx játék használatával kezelték, míg a másik csoport a hagyományos terápiában részesült. A kezelés végére a számítógépes játékkal játszó csoport 44 százalékánál, míg a hagyományosan kezelt csoport mindössze 26 százalékánál tapasztaltak jelentős javulást, derült ki az Aucklandi és az Otagói Egyetem kutatóinak jelentéséből.

Egy speciálisan átalakított autót kapott a súlyosan megsérült balettművész