Dr. Krisztina Valter és Rizalyn Albarracin PhD kutató közös kutatásának eredményei szerint az infravörös fény terápia meggátolja a túl erős fényhatás miatt bekövetkező hegesedést a retinán, ami könnyen látásromláshoz is vezethet.
”Az úgynevezett Müller-sejtek a háttérben folyamatosan felügyelik a látás mechanizmusát, és védelmezik a retinát a toxinok semlegesítésével és a látásért felelős sejtek gyógyításával. A Müller-sejtek védekezése azonban kétélű fegyver, ugyanis mikor a retinát túl nagy stressz, azaz például túl intenzív fénysugárzás éri, ami a látósejtek sérülését okozza, a Müller-sejtek túlzásba vihetik a védekezést és hegesedést okozhatnak a retina mögött” – magyarázta Albaraccin.
Dr. Krisztina Valter beszámolója szerint az infravörös közeli fénnyel (NIR) történő kezeléssel sikeresen meg lehet gátolni, hogy a Müller-sejtek a védekezés során hegesedést okozzanak a retinán. ”A kutatási eredmények azt mutatják, hogy 670 nm hullámhosszúságú infravörös közeli fényterápiával idegvédelmező hatás alakul ki a szem retinájában, aminek következtében nem sérül, és nem hegesedik a recehártya” – tette hozzá Dr. Valter.
Az Ausztrál Nemzeti Egyetem kutatásának részletei a Photochemistry and Photobiology című orvosi szakfolyóirat legutóbbi számában jelentek meg.

Orbán Viktor: „Ukrajnával rosszul járnánk, rossz üzlet!”