A Parkinson-kór során lecsökken az agyban a dopamin-képződés, ily módon egy igen fontos szabályozási kör esik ki. A tünetek a mozgás megindításának nehézségében, valamint akarattól független, nyugalmi állapotban jelentkező remegésből állnak. A betegek a szintetikus dopamint tartalmazó gyógyszer (levodopa) nélkül nem képesek mozogni. A nyugalomban jelentkező mozgászavar azonban nem annyira a betegségnek, hanem a levodopa-kezelés mellékhatásának tudható be.
Matthew Piggott professzor munkacsoportja szerint a rave kultúrához szorosan köthető drog, az ecstasy hatóanyagát, a metildéndioxi-metamfetamint (MDMA) fel lehetne használni ezen nem kívánt mellékhatás kezelésében. Az MDMA felhasználását azonban a pszichikai hatások korlátozzák, ráadásul ismert, hogy a szer toxikus hatást gyakorol az idegsejtekre - vagyis hosszabb távon károsítja az agy működését. A tudósok emiatt olyan analógokat fejlesztettek, melyek használata során nagyobb a várható előny, mint a mellékhatások.
Állatkísérletekben az UWA-101 jóval hatékonyabban csillapította a levodopa miatt felmerülő problémákat. A szer nem csupán a levodopa hatását nyújtja meg 30 százalékkal, de a dózis 178 százalékkal növelhető is volt anélkül, hogy a nyugalmi remegés jelentkezett volna. Az UWA-101 emellett nem rendelkezik pszichológiai hatással, és az idegsejteket sem károsítja.
A Journal of the Federation of American Societies for Experimental Biology oldalain bemutatott eredmények jó kiindulási alapot jelenthetnek egy jövőbeni, a Parkinson-kór terápiájában alkalmazott szernek.

Eladó a vármegye legkisebb háza – különleges ajánlat Vérteskethelyről