A Comptes Rendus Biologies oldalain napvilágot látott, a Párizsi Descartes Egyetem munkatársaival kollaborációban végzett munka során a csontvelőből kinyert sejtek képesek voltak más szöveti struktúrák, például szívizom, agy, vagy hasnyálmirigy kialakítására. Ily módon új lehetőségek nyílhatnak meg számos kóros állapot, például a cukorbetegség, a Parkinson-kór, illetve az Alzheimer-kór gyógyításában. Dr. David Trisler és munkatársainak vizsgálata arra irányult, hogy a csontvelőből sikeresen azonosíthassák azokat a sejteket, melyek képesek lehetnek más irányú elköteleződésre, így más szövetek, szervek funkcionális pótlására. Az ilyen, multipotensnek nevezett sejtek felszínén jelen van a CD34 molekula.
Egy korábbi munka során a tudósok speciális módszerek segítségével képesek voltak tenyészteni a csontvelői eredetű őssejteket, melyek normálisan a vérsejtek kialakításában, ezen keresztül pedig az immunrendszer fenntartásában játszanak szerepet. Jelen vizsgálat során jöttek rá, hogy hasonlóan a legszélesebb spektrummal rendelkező embrionális őssejtekhez, az így nyert sejtek többre is képesek, mint a vér alakos elemeinek kialakítására. További előny, hogy ezen módszer esetén nem áll fenn a daganatos transzformáció veszélye, szemben az embrionális, illetve a genetikai manipuláció útján nyert őssejtekkel.
Ugyan a CD34-pozitív őssejtekkel kapcsolatos kezdeti eredmények igen biztatóak, azonban az orvosi alkalmazás megkezdéséig még számos vizsgálat segítségével kell körbejárni a kérdést.

Dupla dobogóval és leggyorsabb körrel zárta a silverstone-i Forma 4-es futamot Molnár Martin