Sőt, a kutatók azt mutatták ki, hogy a vakbélműtéten átesett nők valójában nagyobb valószínűséggel estek később teherbe, mint azok, akik nem estek át a gyakori műtéten.
A szakértők eddig úgy gondolták, hogy a féregnyúlvány kiszakadása és a súlyos medencefertőzések megnövelik a meddőség kockázatát. Néhány kutató még azt is felvetette, hogy maga a vakbélműtét traumája is rosszat tehet a nő termékenységének azzal, hogy hegszövet tapadhat a petevezetékre, ami gátolja a petesejt méhbe jutását.
A Fertility and Sterility szaklapban megjelent kutatásához Sami Shimi és munkatársai a világ egyik legnagyobb alapellátással összefüggő adatbázisát, a brit General Practice Research Database-t használták fel. Az eredmények alapján kiderült, hogy a vakbélműtéten átesett több mint 76 ezer nő 39 százaléka esett teherbe első alkalommal az operációt követő tíz éven belül. A kétszer ennyi, a műtéten nem átesett nő körében ez az arány csak 28 százalék volt.
Shimi az eredmények alapján úgy véli, hogy a vakbélműtétre szoruló nőknek nem kell aggódniuk a meddőség miatt, mert a vakbélműtéttel összefüggő aggodalmak alaptalanok. A szakértő ugyanakkor azt is hangsúlyozta, senkinek sem tanácsolja, hogy vakbélműtéttel próbálja növelni teherbe esésének esélyét.