Shlomo Mandel, a kutatócsoport vezetője elmondta, hogy az eredmények szerint minden egyes szteroidinjekció 29 százalékkal növelheti a csonttörés kockázatát, ami aggályokat vet fel a betegbiztonsággal kapcsolatban. Mandel azt tanácsolja, hogy a szteroidinjekcióval kezelt betegeket tájékoztassák az esetleges töréssel kapcsolatos kockázatról, és végezzenek rajtuk csontvizsgálatot.
Összefügg az injekció a gerinctöréssel
Az Észak-Amerikai Gerinc Társaság dallasi éves konferenciáján közzétett tanulmányhoz a kórház kutatói 3000, hátfájással kezelt, legalább egy szteroidinjekciót kapott beteget vetettek össze 3000 olyan pácienssel, akik nem kaptak szteroidinjekciót. A szakértők mindegyik csoportban vizsgálták a csonttörések előfordulását. Túlélés-analízis segítségével kimutatták, hogy a szteroidinjekciók száma a csonttörés megnövekedett kockázatával állt összefüggésben.
A gerincoszlopot érintő csonttörés a csontritkulásos betegek leggyakoribb töréstípusa. A 80 éves nők mintegy 40 százaléka szenved el gerinctáji törést. A betegeket jellemzően gyulladáscsökkentő gyógyszerekkel és fizikoterápiával kezelik. Amennyiben a tünetek nem enyhülnek, gyakran epidurális szteroidinjekciót írnak fel a fájdalom csillapítására és a működés javítására. A szteroid alkalmazása azonban a csökkent csontminőséggel hozható összefüggésbe.