A Massachusettsi Általános Kórház kutatói egy tanulmányban megállapították, hogy dohányos pácienseik 18,4 százaléka rendszeresen vagy alkalmanként kijárt cigarettázni a kórházi kezelésük ideje alatt. A tanulmányból az is kiderült, hogy elsősorban a fiatalabb páciensekre volt jellemző, hogy a kórházi tartózkodásuk idején sem függesztették fel a dohányzást, és náluk volt a legalacsonyabb a leszokási hajlandóság is.
A kutatók a tanulmányuk során összesen 5400 dohányos pácienst figyeltek meg, akik 2007 májusa és 2010 áprilisa között érintkezésbe kerültek a Massachusettsi Általános Kórház leszokási tanácsadójával. Habár a kórház teljes területén tilos a dohányzás, az épületen kívül két külső dohányzóhelyiséget is elkülönítettek, ahol a páciensek is rágyújthatnak. A kutatók a kórházi tartózkodásuk alatt megfigyelték a betegek dohányzási szokásait, és számolták, hogy hány alakalommal mennek ki cigarettázni.
„Megfigyelhető volt, hogy a fiatalabb kórházi kezeltek nagyobb arányban jártak ki cigarettázni, mint középkorú vagy idősebb társaik, és a leszokási hajlandóság is az ő esetükben volt a legalacsonyabb” – írták a tanulmány szerzői. Habár a nikotinpótlási terápia ideiglenesen némiképp lecsökkentette a páciensek nikotinéhségét, a kezelés teljes időtartamára nézve egyáltalán nem bizonyult hatásosnak, nyilatkozta tanulmány kapcsán dr. Steven Schroeder, a San Franciscó-i Kalifornia Egyetem kutatója.
A teljes tanulmányt az Archives of Internal Medicine című orvosi szakfolyóirat novemberi számában publikálták.

Újabb csapás érte a rács mögött ülő Kiss László óbudai polgármestert