Szorongás: Elfojtani vagy újraértékelni?

A legújabb kutatás szerint az, ahogyan érzelmeinket jó és rossz időkben szabályozzuk, befolyásolhatja a szorongás mértékét.

Betegszoba.hu
2013. 05. 15. 16:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Emotion szaklapban megjelent kutatás során az Illinois Egyetem kutatócsoportja 179 egészséges férfit és nőt kért fel arra, hogy töltsenek ki kérdőíveket azzal kapcsolatban, hogyan kezelik érzelmeiket, és milyen mértékű szorongást éreznek különböző helyzetekben. A kutatók azt vizsgálták, hogy az eltérő érzelmi stratégiák a szorongás nagyobb vagy kisebb mértékével hozhatók-e összefüggésbe.

Az eredmények azt mutatták, hogy az újraértékelés nevű érzelemszabályozási stratégiát alkalmazó személyek általában kevesebb társadalmi szorongást és kevesebb általános szorongást tapasztaltak, mint azok, akik kerülik érzelmeik kifejezését. Nicole Llewellyn, a kutatás vezetője elmondta, hogy az újraértékelés során új oldalról közelítjük meg a problémát. „Amikor valami történik, megpróbáljuk pozitívabb fényben megvizsgálni, inkább optimista, mint pesszimista módon. Újraértékeljük a történteket, és végiggondoljuk, mik a pozitívumai. Hogyan lehet probléma helyett serkentő kihívásként tekinteni a történtekre” – magyarázta Llewellyn.

A kutatás azon résztvevői, akik rendszeresen ezt a fajta megközelítést alkalmazzák, kevésbé súlyos szorongásról számoltak be, mint azok, akik általában elfojtják érzelmeiket.

A kutatók szerint az eredmény azért fontos, mert míg a szorongás kialakulásában szerepet játszó genetikai és környezeti tényezők ellen nem sokat tehetünk, érzelemszabályozó stratégiánkat sikeresen megváltoztathatjuk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.