Fogpótlás: a gyémánté lesz a jövő?

Hosszabb élettartama mellett a módszer serkentheti a lecsökkent véráramlás miatt elhalt csontok újdonképződését.

Betegszoba.hu
2013. 09. 26. 16:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Dr. Dean Ho professzor amerikai, dél-koreai és japán kutatókkal együttműködve fejlesztette ki a nanogyémántos megoldást: hagyományos bányászat során nyerhető gyémánt mindössze 4-5 nanométer nagyságú, és az alakja egy focilabdához hasonlít. A módszer nem csupán az implantátumok élettartamára gyakorol kedvezős hatást, hanem serkenti a lecsökkent véráramlás miatt elhalt csontok újdonképződését.

Az állkapocscsont elhalása régi fogászati probléma, ugyanis megnehezíti a beszédet és az étkezést is. Az áthidalásra alkalmazott műízület és műfog sorsát azonban meghatározza a környező szövet állapota: amennyiben új elhalás jelentkezik, az implantátum meglazul és használhatatlanná válik. A Journal of Dental Research oldalain megjelent tanulmány azt a célt tűzte ki, hogy javít az igen költség- és időigényes beavatkozás hatásfokán. Erre megfelelőnek tűnik a nanogyémántos bevonat: a nanogyémánt az emberi szem számára láthatatlan, ellenben egyaránt kötődik a csontfejlődésben érintett fehérjékhez és az azt meghatározó növekedési faktorokhoz.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.