A szemszárazság kezelése a kóroktól függ. Az orvosnak először meg kell határoznia, milyen alapbetegség okozhatja a rendellenességet, és csak ez után kezdheti meg a kezelést.
Ha egy másik betegségre szedett gyógyszer okozza a szemszárazságot, az orvos gyógyszerváltást javasolhat. Ha a kontaktlencse az oka, a szakember más típusú lencsét ajánlhat, vagy korlátozhatja a lencse viselésének időtartamát. Megoldást jelenthet a könnypontdugó is, melyet a könnypont nyílásába, a szem belső zugába kell helyezni, ami így megakadályozza a könny elfolyását a szem felszínéről. Amennyiben ezek a módszerek nem nyújtanak megfelelő enyhülést, a szemész vényköteles gyógyszereket is felírhat. Szteroidos szemcseppet is lehet használni, ezt azonban nem ajánlott hosszú távon alkalmazni. Az élelmiszerekben illetve étrend-kiegészítőkben lévő omega-zsírsavak is csillapíthatják a szemszárazság tüneteit. Étrend-kiegészítők szedésének megkezdése előtt azonban mindig ki kell kérni orvosunk véleményét.
A Cornea szakfolyóiratban a Baylor College of Medicine kutatói dr. Stephen Pflugfelder vezetésével arról számoltak be, hogy az egyik omega-zsírsavakat tartalmazó étrend-kiegészítő bizonyíthatóan enyhíti a szemszárazság tüneteit. A szakértők 38 menopauzán átesett, szemszárazságban szenvedő nő részvételével folytatták kísérletüket, amely kimutatta, hogy három hónap után az étrend-kiegészítővel kezelt csoport kisebb mértékű szemirritációt tapasztalt, a gyulladás illetve szaruhártya-rendellenességük pedig nem fejlődött tovább. A placebót szedő kontroll csoportban ezzel szemben tovább súlyosbodtak a szemszárazság tünetei a vizsgálati időszakban.