Keletről jelentjük

Hogyan kapták el az amerikai kémrepülőt az irániak, és miként nehezíti meg a twittelők életét a kínai kormányzat? Cikkünkből kiderül.

Szilágyi Szabolcs
2011. 12. 16. 15:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kezdjük Iránnal! A szigorú vallási elveken nyugvó ország vezetése már jó ideje bizalmatlanul nézi a körülötte zajló eseményeket, melyek az elmúlt évtizedben főként amerikai beavatkozás formájában manifesztálódtak. Afganisztán, majd Irak megszállása szinte harapófogóba zárta az országot, így nem meglepő módon a nyíltan zsidóellenes állam olyan alternatív lehetőségeket keresett, amivel kitörhet ebből az izolációs kísérletből. Ezek egyike az urándúsítás, melyet hivatalosan csak a leendő atomerőművébe szánt fűtőanyag előállítása végett kezdett fejleszteni Mahmud Ahmadinedzsád országa. Ezt viszonylag kevesen hitték el neki, így, amint arról mi is írtunk, a Stuxnet néven közismertté vált malware-rel egy pontosan meg nem határozható támadó tönkretette a centrifugák javát. Az akciót korábban amerikai és izraeli, újabban orosz állami szereplőknek tulajdonítják.

A másik lehetőség az országot folyamatos megfigyelés alatt tartó kémrepülők technikájához hasonló kifejlesztése lett, melyet természetesen nagyban segíthet egy ellenséges (értsd: amerikai) szerkezet elfogása. Az Irán fölé berepülő RQ-170 Sentinel nevű UAV elektronikus támadás következtében „zavarodott meg„, kényszerült leszállni az iszlám állam területén, adott hírt a nemzetközi média pár nappal korábban a meglepő eseményről. Pontosat természetesen nem tudunk, de a Christian Science Monitor jelentésében nyilatkozó, meg nem nevezett iráni mérnök szerint elektronikus hadviseléssel foglalkozó szakértők vágták el a kapcsolatot a drón és a(z amerikai) vezérlőközpont között. Átprogramozott GPS koordinátákkal (GPS-spoofing) pedig földre kényszerítették, így jutottak birtokába a számukra minden bizonnyal értékes információnak.

Az elfogott amerikai kémrepülő – érdemes megfigyelni a háttérben az amerikai zászlót imitáló ”díszítést„

Cikkünk itt még nem ér véget, a teljes változat kattintás után olvasható!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.