Ha elromlik egy monitor vagy ellopnak egy telefont, arra az eset bekövetkeztekor kell reagálni. Az a szervezet azonban nem működhet hosszú távon gazdaságosan, amelyik nem rendelkezik legalább középtávú IT stratégiával. A Gartner összegyűjtötte azt a tíz legfontosabb technológiát, amelyet jövőre (is) figyelembe kell venniük a vállalatoknak, stratégiájuk tervezésekor.
Tabletek
Nem létezik egyetlen globális platform vagy technológia, ami általánosan uralná a piacot, így a vállalatoknak 2012-ben is fel kell készülniük a heterogén eszközpark kezelésére. Ezt a trendet tovább erősíti az alkalmazottak saját eszközeinek munkába állítása (BYOD, Bring Your Own Device), melyre egyre inkább mint egyfajta külső forrás bevonásának lehetőségére tekintenek a vállalatok. A Gartner becslése szerint az évtized közepéig átlagosan 2-4 különböző típusú intelligens klienst kell integrálni a munkafolyamatokba.
Ennek megfelelően két mobil stratégiával kell előrukkolniuk a vállalatoknak: az alkalmazottakat (B2E) és a fogyasztókat (B2C) célzó lépéseket kell tenniük. Előbbi terén közösségi, üzleti, pénzügyi és kockázatkezelési célok kielégítésének igénye jelentkezik, utóbbi, B2B tevékenységet is magába foglaló esetben pedig olyan feladatokat kell ellátni, mint a vállalati információhoz és rendszerekhez való hozzáférést biztosító API-k kezelése, fejlesztése, külső partnerek alkalmazásaival való integráció, ide értve az olyan szolgáltatásokat is, mint a webes keresés és a közösségi hálózat.
Mobilalkalmazások és interfészek
A több mint 20 éve ismert felhasználói felület paradigmája változik, a jól megszokott ablakok, ikonok, menük átadják helyüket a mobilközpontú interfészeknek, melyek érintéseket, mozdulatokat képesek értelmezni, hangérzékeny inputokkal vezérelhetők, hogy csak néhány újdonságot említsünk. Olyan alkalmazások megjelenése várható a közeljövőben, melyek egyes területekre kiemelt figyelmet fordítanak, amellett, hogy egyszerűbbé válnak, de egymással kombinálva összetett megoldásokat nyújtanak. Fogyasztói és vállalati szinten is előtérbe kerülnek az olyan keresztplatformos fejlesztői eszközök, mint a Motorola nemrég bejelentett RhoElements-e. A HTML5 ezen modell kihívásaira képes hosszú távú választ adni, a Gartner jóslata szerint ezért 2015-re a ma még natív alkalmazások fele már webes appként lesz elérhető.