Az operációs rendszerek valamint az alkalmazások frissítését sok probléma övezi, ami legtöbbször arra vezethető vissza, hogy a hibajavítások telepítése elmarad, vagy későn történik meg. A Google ezért már 2008-ban úgy adta ki a Chrome böngészőjét, hogy annak frissítése teljesen automatikusan, felhasználói beavatkozást nem igénylő módon történjen. Ez a cégtől egy meglehetősen merész döntés volt, ugyanis az automatikus frissítéseknek nem mindenki örül, különösen nem vállalati környezetekben, ahol különféle policy-k szabályozhatják a patch-ek tesztelését, telepítését. Ugyanakkor az elmúlt években egyre több cég kezdte belátni, hogy a Google lépése nem volt teljesen alaptalan, és az sok esetben valóban hatékony lehet. Erre a megállapításra jutott a Mozilla is, amely több mint egy éve jelentette be, hogy a Firefox esetében követni fogja a Google példáját. 2011 végén pedig a Microsoft jelezte, hogy a jövőben az Internet Explorer verzióváltások során nem fogja rábízni a döntést a felhasználókra, ugyanis azt tervezi, hogy automatikusan telepíti majd a böngésző legújabb kiadásait.
Elhúzódó fejlesztések
A Mozilla is tisztában van vele, hogy a 17 hónapja tartó fejlesztéseket már le kellene zárni. A legutóbbi bejelentése szerint az új típusú szoftverfrissítésre a Firefox 13 esetében nyílik majd lehetőség, ami várhatóan június 5-én lesz először letölthető. Addig azonban – a tervek szerint árpilis 24-én – még érkezik a Firefox 12.
Firefox 11 biztonsági javításokkal
A Mozilla jelezte, hogy a Firefox 11 múlt heti elérhetővé válásával a böngésző frissítésére mihamarabb célszerű sort keríteni. Ennek oka, hogy a legújabb verzió számos veszélyes sebezhetőséget szüntet meg. Köztük azt a biztonsági rést is, amiről először nyilvánosan Vincenzo Iozzo és Willem Pinckaers biztonsági kutatók számoltak be a Pwn2Own hekkerversenyen. Ők sikeresen kihasználták a sérülékenységet, amiért 30 ezer dollár ütötte a markukat. Időközben azonban kiderült, hogy ez a biztonsági hiba nem volt ismeretlen a Mozilla berkein belül, ugyanis azt korábban Jeff Walden, a Firefox egyik fejlesztője már felfedezte a JavaScript kezelés kapcsán.
A Firefox 11 megjelenésével egy időben a Firefox 3.6.28-as kiadása is elérhetővé vált. A Mozilla jelezte: könnyen elképzelhető, hogy a Firefox 3.6-os sorozatnak ez az utolsó tagja, és a több mint két éves böngészőt már nem fogja tovább frissíteni. Ez alól talán csak a kritikus veszélyességű biztonsági rések jövőbeni befoltozása jelenthet kivételt. A Mozilla a felhasználókat arra próbálja ösztökélni, hogy a Firefox újabb kiadásait telepítsék.