Az erősen balra húzó aktivista csoport, a GetUp által hétfőn nyilvánosságra hozott közlemény szerint, a hányatott sorsú jogvédő úgy érzi, Gillard megrágalmazta a WikiLeakst, amikor azt állította, hogy 2010-ben az amerikai diplomáciai táviratok nyilvánosságra hozatalával törvénysértést követtek el. „Több sydneyi ügyvédet is felfogadtam, akik most vizsgálják, milyen úton-módon perelhetnénk be Gillardot a kijelentései miatt” – mondta Assange a GetUpnak.
A WikiLeaks-alapító már hónapok óta Ecuador londoni követségén dekkol. Azután kért menedékjogot a dél-amerikai ország elnökétől, hogy a brit legfelsőbb bíróság úgy határozott, az angol hatóságok kiadhatják őt Svédországnak – ahol nemi erőszakkal vádolják.
Assange az ausztrál külügyminiszter egyes kijelentéseit is cáfolta: Bob Carr szerint az aktivista a kiadatási eljárás ideje alatt teljes konzuli támogatást kapott. „2010-es bebörtönzésem óta az ausztrál követség és a konzulátus egyetlen tagjával sem találkoztam. És akkor is csupán annyit tettek, hogy hoztak pár jegyzetfüzetet, tollat meg ilyesmit” – mondta a GetUpnak.
Assange újabb akciójának különös pikantériát kölcsönöz, hogy az ausztráliai Ten Network a közelmúltban mutatta be a WikiLeaks első emberének fiatal éveit feldolgozó televíziós drámát. Az Underground című film hatalmas sikert aratott, közel 1,33 millióan látták Ausztráliában.