Kincsesbánya a Bakony keleti kapujaként vonzó település a turisták számára, hiszen zölddel, pirossal és kékkel jelzett túraútvonalak is átvezetnek a környező területen. De legalább annyira népszerű a hely a kerékpárosok körében: elsősorban változó formájú és kihívást jelentő domborzati viszonyai miatt.
Szervizállomást telepítettek a kerékpár szerelmeseinek Kincsesbányán
Hosszú esztendők óta Kincsesbánya ad otthont Magyarország egyetlen, többkörös országúti körpályás versenyének.

– A megyei szintű, turisztikai elemekre épülő, koordinált kerékpárutas fejlesztés részeként mi már kerékpáros nyomvonallal kapcsolódunk a „nagy egészhez”, ugyanakkor hosszú esztendők óta Kincsesbánya ad otthont Magyarország egyetlen, többkörös országúti körpályás versenyének – mondta a Fejér Megyei Hírlapnak Murányi Marianna polgármester. – Komoly kihívást jelent a hegyen-völgyön, szerpentinen keresztül vezető útvonal a versenyzőknek, illetve kellemes, nézelődős, aktív kikapcsolódás a családi, baráti biciklis társaságoknak.

Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap
Turisztikai fejlesztés
Az önkormányzat kis léptékű tematikus turisztikai fejlesztés megvalósításán dolgozik. Ennek része, hogy a kerékpáros csomópontokra pihenőpavilonokat helyeztek ki, amelyeket szinte azonnal birtokukba vettek a kerékpárosok és a kirándulók. A népszerűség igazolta az elképzelések jogosságát.
– További fejlesztésként a hozzánk látogató és helyi bringások kedvéért kerékpáros szervizállomásokat szereztünk be, még a korábbi pályázati forrás felhasználásával – folytatta a településvezető. – Ezeket a szervizpontokat olyan helyekre telepítettük, illetve telepítjük, ahol a közelben lehet pihenőt tartani, esetleg frissítő étel és ital elfogyasztására is adódik lehet őség. A komoly szervizkészlettel bíró állomás bevásárlókocsi- szerűen működik, azaz százforintos érmével nyitható. A kerékpárok egy támasztórúdra elhelyezve könnyen hozzáférhetők a szükséges szerelés alkalmával, valamint pumpa és kulcskészlet tartozik a berendezéshez.
A teljes cikk IDE kattintva érhető el.














