A kanizsai Szivárvány iskola remekel a sportversenyeken

A 2022/23-as tanévben kimagaslóan szerepeltek a Szivárvány EGYMI diáksportolói a megyei és országos versenyeken, így legjobbjaik – s persze az őket felkészítő testnevelők - képviselhették Zala vármegyét a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) országos tanévnyitó ünnepségén.

A fővárosi Magyar Sport Házában rendezett eseményen a kimagasló sporteredményéért két kanizsai tanuló: Simon Hanna és Orsós Rajmond vehetett át elismerő oklevelet és ajándékutalványt. A most 7. osztályos Simon Hanna (felkészítője Sziva László) az atlétika országos diákolimpiai döntőn 2. helyezést ért el magasugrásban, 3. lett távolugrásban és tagja volt a győztes zalai váltónak.

A 9. évfolyamos Orsós Rajmond (felkészítője Kovácsné Kelemen Valéria) második helyezést ért el a mezei futás országos diákolimpiai döntő 4000 méteres távján, úgy, hogy csak egy válogatott sportoló előzte meg. Ezután a Szakiskolások országos sporttalálkozóján csillogtatta meg tudását, ahol megnyerte a 200, 400 és 800 méteres futást, valamint a távolugrást. S ha ez még nem lenne elég: márciusban a Budapesti Olimpiai Központban megrendezett országos fedettpályás versenyen az utánpótlás korcsoportban (U18) mind az öt versenyszámában - 200, 400, 800 méter futás, távolugrás, magasugrás - aranyérmet nyert. A diákok felkészítése során végzett kimagasló sportszakmai munka elismeréseként a Szivárvány EGYMI két testnevelőjét, Kovácsné Kelemen Valériát és Sziva Lászlót is díjazták.

Borítókép: A Magyar Sport Házában Simon Hanna és Orsós Rajmond, valamint testnevelőik: Sziva László és Kovácsné Kelemen Valéria vehetett át elismerést (Forrás: ZH)