A Valentin- és Bálint-naphoz igazodó, rendkívül kedvelt futóesemény, a Szerelmes Füred immáron kilencedik alkalommal hozta össze a futókat, sportembereket, szerelmeseket a balatonfüredi Tagore sétányon.
A program az 50 kilométert teljesítőkkel kezdődött, ők már reggel nyolc órakor útra keltek, hogy körözzenek a hét kilométeres pályán. Természetesen ezúttal sem maradhatott el a Szerelmünk Gyümölcse gyermekfutam, valamint a 3,5 kilométeres, Kortalan Szerelem nevet viselő séta.
A klasszikus Szerelmes Füred versenyen a hölgyek egy-egy szál rózsát kaptak, mindenkinek jutott érem, a különböző távok 1-4 helyezettjei pedig tárgyjutalomban is részesültek – számolt be róla a Veszprém vármegyei hírportál, a Veol.hu.
Az esemény – amely idén nemzetközi volt, 50 kilométeren a férfiaknál például spanyol siker született – remek hangulatot hozott, a kellemetlen hideg ellenére sokan álltak rajthoz és szurkolásban sem volt hiány. A Szerelmes Füreden nem az eredmény az elsődleges, de azért meg kell jegyezni, hogy ezúttal is született egy sor kiváló teljesítmény.