A Fővárosi Törvényszék ítéletében azt állapította meg, hogy V. Ákos és D. Szilárd – az ügyészi vádbeszéddel szemben – nem rablást, hanem csalást követett el azzal, hogy magukat rendőrnek kiadva elvitték egy fővárosi numizmatikus teljes – történelmi pénzérmékből, kitüntetésekből és nyakláncokból álló – gyűjteményét, amelyet a bírósági eljárás során egy szakértő 603 millió forintra értékelt. Az ügyben eljáró bíró szerint a csalás tényén az sem változtat, hogy a hamis házkutatási paranccsal is rendelkező elkövetők megbilincselték áldozatukat, hiszen ez a megtévesztés része volt.
Az ügy két elsőrendű vádlottját nem jogerősen, egyenként 8 év, míg a harmadrendű vádlottat, a törvényszék által felbujtóként meghatározott M. Csaba Tamást pedig 6 év 10 hónap börtönbüntetésre ítélte a törvényszék. A törvényszék kiemelten súlyosbító körülményként értékelte, hogy a vádlottak tettükkel rontották a rendőrség megbízhatóságának képét, emellett igazat adott az ügyészség azon megállapításának, hogy M. Csaba Tamás egy a nyomozás során ismeretlenül maradt férfitól szerzett tudomást a jelentős értékű műkincs- és ékszergyűjteményről.
Az ügy vádlottjainak jogi képviselői védőbeszédükben bizonyítottság hiányára hivatkozva kérték védenceik felmentését, akik valamennyien ártatlannak vallották magukat. A törvényszék döntését elsősorban a vádlottakat felismerő sértett tanúvallomására, illetve egy másik, a vádlottak letartoztatásánál jelen lévő személy tanúvallomására támaszkodva hozta meg. A megkárosított műgyűjtő nem rendelkezett biztosítással, így polgári peres úton próbálja visszakövetelni eltulajdonított vagyona értékét. Az első fokon elítélt vádlottak előzetes letartóztatásban maradnak ügyük jogerős lezárásáig.

Itt van Orbán Viktor és a BYD vezérének legújabb bejelentése – élőben az Origón