A megyei hírportál tudósítása szerint P. Zsolt 2010 márciusában egy ukrán férfi, K. Stepan kérésére megvásárolt egy telket a Nyíregyháza-Sóstóhegyen fekvő Keselyűs dűlőben, amely az Ukrajnából érkező gázolajvezeték közelében fekszik. A két férfi március végén két nagyméretű tartályt ásott a földbe, vettek egy szivattyút is, majd a vezeték fölé saját vezetéket fektettek a földbe, a két vezetéket pedig összekötötték.
Az elkövetők az áprilisi lebukásukig a vádirat szerint több alkalommal, összesen mintegy 4 millió 800 ezer forint értékben loptak gázolajat a vezetékből, a vádlott telkén pedig 15 550 liter gázolajat találtak az ellenőrzést végző vámnyomozók. A rongálással további másfél millió forintos kára keletkezett az olajtársaságnak.
Az ukrán férfit nem sikerült elfogni, P. Zsolt azonban őrizetbe került, amelyet később lakhelyelhagyási tilalomra változtattak. A vádlott az elsőfokú tárgyaláson beismerte a bűncselekmény elkövetését, ezért őt a Nyíregyházi Városi Bíróság két év börtönnel sújtotta, a büntetés végrehajtását öt évre felfüggesztették – írta a Szon.hu. A vádhatóság súlyosbításért nyújtott be fellebbezést, így az ügy a Nyíregyházi Törvényszék elé került.
A Szabolcs Online a csütörtöki, másodfokú tárgyalással kapcsolatban kitért arra: az ügyész a szabadságvesztés végrehajtását és a közügyektől való eltiltást indítványozta, a vádlott védője viszont vitatta a kár összegét, mert az ellopott gázolaj a vámolás (a százhalombattai kicsapolás) előtt nem hozható kiskereskedelmi forgalomba, így annak csak a beszerzési értéke lehet a kár. A védelem emellett megalapozatlannak nevezte a tényállást és új szakértői vélemény beszerzését indítványozta, valamint kérte a vádlott előzetes mentesítését is.
A törvényszék bírói tanácsa azonban a vádhatóság indítványát találta alaposnak és társtettesként elkövetett lopás bűntettében mondta ki bűnösnek a vádlottat, akit két év, börtönben letöltendő szabadságvesztésre, mellékbüntetésként pedig a közügyektől való eltiltásra ítélt. Az indoklásban elhangzott: a vitatott kárértékről a sértett már nyilatkozott, és annak kisebb módosítása sem eredményezné a minősítés megváltoztatását. A törvényi minimumban megállapított büntetés enyhítésére ugyanakkor nem látott okot a tanács. Tekintettel az eset tárgyi súlyára, szervezettségére és előkészítettségére, a felfüggesztett szabadságvesztés nem érné el a büntetési célt – számol be a Szabolcs Online.