Nem tudták bizonyítani a gyilkosságot

A vádlottak felmentését azzal indokolta a bíróság, hogy bűnösségükre az elsőfokú bíróság nem közvetlen bizonyítékok, hanem tanúvallomások alapján következtetett.

tt
2012. 03. 20. 18:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ügyben korábban eljáró bíróság tavaly novemberben Balogh Péter Ferencet nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésben találta bűnösnek, Kovács Tímea Andreát bűnsegédként marasztalta el. Mindkettejüket életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélte, és rendelkezett arról, hogy legkorábban harminc év múlva kerülhessenek feltételesen szabadlábra. Társukat, Faragó Pétert lopás miatt három év fegyházbüntetéssel sújtotta.

A gyilkosság 2009. január 12-én történt. A vád szerint az egymással élettársi viszonyban élő, garázsban lakó vádlottak megtudták, hogy a Frankel Leó utcában élő idős asszony jelentős értékű ékszert és készpénzt tart otthon.

Kovács Tímea Andrea ismerte az egyébként zárkózott asszonyt, így gond nélkül bejutott a lakásába, ahova beengedte Balogh Péter Ferencet. A férfi bántalmazni, fojtogatni kezdte az idős nőt, majd huszonnyolc késszúrással végzett vele. Kovács Tímea Andrea közben felhívta telefonon az utcán, egy kocsiban várakozó Faragó Pétert, hogy jöjjön fel, mert „baj van”. A lakásba belépő férfi még látta az utolsó késszúrást, ezért el akart menni, de társai marasztalták, hogy segítsen összeszedni az értékeket és eltüntetni a nyomokat. A társaság végül mintegy 400 ezer forint értékű ékszerrel és készpénzzel hagyta el a helyszínt, de a rendőrség később elfogta a nőt és a két férfit, s eljárást indított ellenük.

A Pécsi Ítélőtábla Makai Lajos vezette tanácsa a vádlottak felmentését azzal indokolta, hogy bűnösségükre az elsőfokú bíróság nem közvetlen bizonyítékok, hanem tanúvallomások alapján következtetett, az egyik tanú azonban visszavonta vallomását, a másiknak a szavahihetősége pedig megdőlt a másodfokú eljárásban. Mivel az ügyészség fellebbezett a határozat ellen, az ügy a Kúrián folytatódik.

A Frankel Leó utcai emberöléshez kapcsolódó nyomozást és bírósági tárgyalást nemcsak a bűncselekmény kiemelt súlya miatt, hanem azért is kísérte nagy sajtóérdeklődés, mert a rendőrség korábbi tájékoztatása szerint az idős asszonyhoz hívott háziorvos – a magyar kriminalisztika történetében példátlan módon – a halál okát agyvérzésben állapította meg.

A rendőrséget az elhunyt elszállítása után a patológiai intézetből értesítették, hogy az asszony testén huszonnyolc késszúrást találtak, így kizárt, hogy halálának természetes okai lehettek. A háziorvos ellen eljárás indult, amelynek alapján a doktort továbbképzésre küldték.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.