Varga Attila alezredes elmondta: egy kanadai cég magyarországi gyárából a dolgozók különféle, általuk gyártott csipeket, telefonalkatrészeket és kész telefonokat loptak el. Az árut a szintén a gyárban dolgozó orgazdáknak adták el, akik a fővárosba szállítva továbbértékesítették egy szerb állampolgárságú testvérpárnak.
A bűnbanda irányítói csomagküldő szolgálatokon keresztül külföldön, elsősorban a Távol-Keleten értékesítették az átvett alkatrészeket olyan cégeknek, amelyek készülékmásolatok gyártásához használták fel.
A főosztályvezető megemlítette: a szerb állampolgárságú férfiak olyan nagyságrendben értékesítették ezeket az eszközöket, hogy az egyik csomag feladási díja két és fél millió forint volt, mert a csomag értékét 220 millió forint összegben határozták meg. A bűnszervezet vezetői olyan sok csomagot adtak fel külföldre, hogy az ezzel foglalkozó cég nagykereskedelmi áron, 40 százalékos kedvezménnyel szállította küldeményeiket.
Az alezredes elmondta, titkosszolgálati módszerekkel tartott nyomozás eredményeként számolták fel a bűnbandát, így jutottak el a szerb állampolgárságú vezetőihez. A házkutatások során több személygépkocsit, nagy mennyiségű készpénzt, marihuánát és különféle számítástechnikai eszközöket, telefonokat foglaltak le a nyomozók.
A rendőrök múlt csütörtök hajnalban tartott akcióban Budapesten fogták el az egyik szerbiai férfit, míg Mezőkeresztesen két, Nyékládházán, Debrecenben és Tiszavasváriban egy-egy orgazdát vettek őrizetbe, a banda egyik tagja pedig önként jelentkezett a rendőrségen. A bíróság vasárnap az egyik szerb állampolgárt és az egyik orgazdát előzetes letartóztatásba helyezte, míg egy harmadik férfi esetében házi őrizetet rendelt el, a többiek szabadlábon védekezhetnek.
Az alezredes elmondta, hogy az egyik orgazda, Mézes Zoltán magyar állampolgár, és a másik szerbiai férfi, Kermendi Kornél ellen elfogatóparancsot bocsátottak ki, és egyúttal kezdeményezik nemzetközi elfogatóparancs kiadását is az illetékes bíróságon.
A gyári dolgozók, akik ellopták az alkatrészeket és telefonokat, 10 és 100 ezer forint közötti összegeket, az orgazdák közel ötmillió forintot kaptak. Az alezredes közlése szerint a gyanúsítottak köre a gyári dolgozókkal még bővülhet, ugyanis többük már a rendőrség látókörében van.
A sajtótájékoztatón Nyerges Béla, a BRFK rablási osztályának vezetője beszámolt egy múlt pénteki budapesti postarablás felderítéséről is: egy férfi fegyvernek látszó tárggyal rontott be a XI. kerületi Bartók Béla úton lévő hivatalba, és leütötte a helyiségben tartózkodó biztonsági őrt, majd a megszerzett készpénzzel elmenekült.
A rendőrök a bűncselekmény helyszínétől alig 500 méterre, 20 percen belül elfogták a 31 éves hajléktalan férfit, akit előállítottak. A gyanúsítottnál megtalálták az elkövetéshez használt fegyvernek látszó tárgyat és az eltulajdonított készpénzt is.
A férfi kihallgatásakor elismerte, hogy március 22-én a III. kerületi Juhász Gyula utcában is elkövetett egy hasonló fegyveres rablást, ezért a rendőrök vizsgálják, más bűncselekménnyel is összefüggésbe hozható-e a vidéki férfi, akit a bíróság szintén előzetes letartóztatásba helyezett.

A Honvédelmi Minisztérium közzétette a Ruszin-Szendi Romuluszról szóló jelentés összefoglalóját