A tanácsvezető bíró elmondta: a 21 éves vádlott, aki az állampusztai büntetés-végrehajtási intézet körletfelügyelője volt, tavaly november 22-én azért indult rabolni, hogy tartozásait törleszteni tudja. Magához vett egy „kézi lőfegyver benyomását keltő”, engedély nélkül tartható riasztópisztolyt hét lőszerrel, és bement az egyik kalocsai bárba. Fegyverét a pultnál tartózkodó alkalmazottakra, majd a vendégekre fogta, és a bevételt követelte. Miután az egyik alkalmazott 315 ezer forintot átadott neki, elhagyta a helyszínt.
A férfi nem egészen két hónappal a bűncselekmény elkövetése után önként feladta magát a rendőrségen.
A főiskolai tanulmányaival a munka miatt felhagyó vádlott a nyomozás során és a bíróság előtt is hangsúlyozta: több adósság nyomasztotta, volt 220 ezer forint diákhitele, 130 ezer forint gyorskölcsöne, és tartozott az édesanyjának, több barátjának, ismerősének is.
A bíró az ítélet indoklásakor hangsúlyozta: a vádlott nem elvetemült bűnöző, hanem megtévedt ember, akinek azonban felelnie kell cselekményéért. A bírói tanács elnöke enyhítő körülményként értékelte, hogy a vádlott feladta magát, nem azért, mert a hatóság a nyomában volt, hanem mert „nem tudott a bűncselekménnyel együtt élni\". További enyhítő körülmény a vádlott fiatal kora, továbbá az, hogy a fegyver megtalálásában segített, és a tárgyalás során együttműködött a bírósággal.
A tanácsvezető bíró szerint az enyhítő körülmények figyelembevételével a fegyveres rablásért kiszabható 5-től 15 évig terjedő büntetési tétel alsó határa közelében állapították meg a büntetést, viszont a közügyek gyakorlásától 8 évre eltiltották a férfit.
Az ügyész az ítéletet tudomásul vette, a vádlott és védője viszont enyhítésért fellebbez.
A per másodfokon a Szegedi Ítélőtáblán folytatódik. Mivel az ügyész tudomásul vette az elsőfokú ítéletet, az ítélőtábla nem súlyosbíthat.

Érettségi 2025: Jön a feketeleves? Matematikával folytatódik az idei érettségi