Fegyházbüntetést kaptak a vecsési család támadói

Kilenc év fegyházra ítélték első fokon a szökésben lévő Makai Zsoltot, aki társaival 2008 decemberében fegyveresen betört egy vecsési családhoz.

NT
2012. 11. 06. 19:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ítélet nem jogerős. Az ügyész három nap gondolkodási időt kért, a 2012 júliusában a házi őrizetét elhagyó és azóta szökésben lévő Makai Zsolt ügyvédje védencének távollétében fellebbezést jelentett be, enyhítést kérve, míg Kóté László és védője elsődlegesen felmentésért, illetve enyhítésért fellebbezett.

A többszörösen visszaeső Makai Zsolt és büntetett előéletű társa nyereségvágyból elkövetett emberölés bűntettének kísérlete és más bűncselekmények vádjával került bíróság elé. (A négytagú társaság harmadik tagjának, B. Attila harmadrendű vádlottnak az ügyét elkülönítette a bíróság, és az eljárást felfüggesztette utólagosan bekövetkezett elmebetegség miatt, míg a negyedik elkövető személyét nem sikerült meghatározni.)

A vádirat szerint Makai Zsolt és társai 2008. december 15-én hajnalban betörtek egy vecsési családi házba, mert úgy hallották, hogy ott nagy értékek vannak. A családfőt megverték, annak feleségét és a többi családtagot megkötözték. A támadók azzal fenyegetőztek, hogy megölik őket, illetve elviszik a kislányukat. A vádlottak arany ékszereket, készpénzt vittek el a házból. A családfő a bántalmazás következtében életveszélyes állapotba került.

A Fülöp Ágnes vezette öttagú tanács Makai Zsoltot bűnösnek mondta ki mint társtettest kétrendbeli rablás, egyrendbeli testi sértés, egyrendbeli magánlaksértés, valamint a személyi szabadság négyrendbeli megsértése miatt. Kóté László esetében hasonlóan döntött a bíróság, őt az egyrendbeli testi sértés bűntettében bűnsegédként mondták ki bűnösnek. A tanács elnöke rámutatott: az elkövetők szándékegységben, csoportosan követték el tettüket.

A szóbeli indoklás szerint súlyosító körülmény volt a többszörös visszaesés, illetve a büntetett előélet, enyhítő körülménynek számított az időmúlás (az elkövetés óta csaknem négy év telt el). Az ítélethirdetés után a bíróság döntött arról is, hogy Kóté László továbbra is házi őrizetben maradhat, az ügyész – aki előzetes letartóztatást indítványozott – fellebbezett a végzés ellen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.