Több lett a munkahelyi baleset

Somogy megyében mintegy tíz százalékkal nőtt a három napot meghaladó munkaképtelenséggel járó munkabalesetek száma az év első háromnegyed évében.

PR
2012. 11. 12. 16:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A balesetek nagy része a feldolgozóipari és a gépipari cégeknél történt – írta közleményében a hatóság, amely szerint a baleseteket gyakran emberi figyelmetlenség okozza. Emellett a nem megfelelő anyagtárolás, a szükséges egyéni védőeszközök hiánya, illetve gépek, berendezések meghibásodása is szerepelt az okok között.

A tájékoztatás szerint ez év október végéig 11 munkabaleset végződött súlyos sérüléssel. Ebből hét építőipari, kettő feldolgozóipari tevékenység közben, egy favágás közben következett be, egy esetben pedig közúti közlekedésben szenvedett halálos kimenetelű balesetet a munkavállaló.

Megelőzés

A közleményben a hivatal kiemelte: az ellenőrzések során elsősorban a megelőzésre helyezik a hangsúlyt. Az intézkedések jellemzően figyelmeztető jellegűek, azonban a biztonságos munkavégzésre vonatkozó követelmények teljesítését elmulasztó, és ezzel a munkavállaló életét, testi épségét vagy egészségét súlyosan veszélyeztető munkáltatóval szemben a munkavédelmi hatóság munkavédelmi bírságot alkalmaz.

Ez utóbbi kapcsán az MTI érdeklődésére Szabó István, a kormányhivatal sajtóreferense elmondta: mivel a munkáltatókkal szemben indított hatósági eljárások még nem zárultak le, ezért arról, hogy az idén hány munkáltatóval szemben és mekkora összegű bírságot szabtak ki, később adhat információt. Hozzátette: a törvény 50 ezer forinttól 10 millió forintig terjedő munkavédelmi bírság kiszabását teszi lehetővé.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.