Baunok-gyilkosság: megszólalt a harmadrendű vádlott

A harmadrendű vádlott meghallgatásával folytatódott a Baunok házaspár meggyilkolásának ügyében indított büntetőper hétfőn a Szolnoki Törvényszéken.

WL
2013. 03. 18. 21:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ügyészség három férfit vádol azzal, hogy 2011. november 17-én elrabolta és Újszász külterületén megölte a szolnoki Baunok István vállalkozót és gyermekorvos feleségét. A bűnügy első- és másodrendű vádlottja az újszászi M. Béla és testvére, M. Tibor.

A harmadrendű vádlott azt mondta, hogy a bűncselekmény idején anyagi gondjai voltak, mert a vezetésével Nagytarcsán működtetett műfüves labdarúgópálya felújítása sokba került, ráadásul télre sátrat akartak húzni a létesítmény fölé. Beismerte, hogy a két testvér mellett közreműködött a Baunok házaspár Szolnokról való elrablásában annak reményében, hogy ő is pénzhez jut. Az Újszász határában elkövetett gyilkosságban azonban állítása szerint nem vett részt, egy gépkocsiban ült a bűncselekmény helyszínének közelében. Úgy fogalmazott, azzal, hogy segített a házaspár elrablásában, „óriási hibát követett el”, egyúttal elnézést kért Baunok István és felesége hozzátartozóitól.

A negyedrendű vádlott, P. Attila nem kívánt vallomást tenni, így korábbi vallomásait olvasták fel. Ezekből a többi között kiderült, segédkezett abban, hogy Baunokék két gépkocsija jóval ár alatt vevőkre találjon.

A vádirat szerint a férfiak anyagi gondjaik megoldását abban látták, hogy az elsőrendű vádlott által ismert és jómódúnak tartott szolnoki vállalkozótól több millió forintot szereznek. Az elkövetők 2011. november 17-én a 60 éves Baunok Istvánt lakóházában keresték fel, és egy riasztópisztollyal megfenyegetve 60 millió forintot követeltek tőle. Miután a sértettnek ennyi készpénze nem volt otthon, az összeget interneten akarták átutaltatni az egyik vádlott feleségének bankszámlájára. Baunok István kiszaladt az épületből, segítségért kiabált, meghiúsítva a pénzszerzésnek ezt a módját. A vádlottak a vállalkozót visszavitték a házba, majd 61 éves feleségével és a házaspár két gépkocsijával együtt Újszász külterületére vitték.

A település határában telefonon többször megpróbálták a pénzösszeget átutaltatni Baunok Istvánnal, de mivel a sértett nem tudta a teljes kódot közölni, a bank visszautasította a tranzakciót. Ekkor a vádlottak úgy döntöttek, hogy a sértettek nem maradhatnak életben, mert azonnal a rendőrséghez fordulnának. Kezüket, lábukat  összekötötték, szemüket, szájukat leragasztották, majd egy használaton kívüli kúthoz szállították őket. A kútnál az asszonyt a fején bántalmazták, emiatt a szája vérrel telt meg, a ragasztás miatt nem tudta kiköpni, és vérbelehelés következtében rövid idő alatt meghalt. Testét összekötötték a férjével, majd mindkettőjüket belelökték egy kútba, és ott Baunok István megfulladt.

Az elsőrendű vádlott a tárgyalás első napján nem tett vallomást, így korábbi vallomásait olvasták fel. E szerint M. Béla ismerte Baunok Istvánt, miután korábban többször dolgozott nála kőművesként. A gyilkosság napján nem is találkozott a vállalkozóval, gépkocsijával előbb Martfűre indult, majd Budapesten járt munkát keresni – állította. A másodrendű vádlott, M. Tibor élt a vallomástétel lehetőségével, és tagadta, hogy anyagi gondjai voltak. Elmondása szerint ő az első- és harmadrendű vádlott viselkedéséből, illetve a sajtóban megjelent hírekből jött később rá, mi is történhetett a Baunok házaspárral. Vallomásából kiderült: attól tartott, hogy az elkövetésnél használt gépkocsi miatt – miután az a nevén volt – ő is bajba keveredhet, így társaival együtt bujkált.

A tárgyalás március 25-én folytatódik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.