Kemény büntetést kapott a romonyai gyilkos

Kizárták a feltételes szabadlábra bocsátás kedvezményéből azt a férfit, aki 2011 augusztusában agyonlőtte barátnőjét és annak új szerelmét a baranyai Romonyán.

MNO
2013. 09. 24. 12:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A táblabíróság Makai Lajos vezette tanácsa Bereczki Sándort – a Pécsi Törvényszék határozatával megegyezően – előre kitervelten, több emberen elkövetett emberölésben találta bűnösnek. A tett brutális jellegét, valamint az elkövető személyiségét értékelve, öntörvényű magatartását figyelembe véve azonban úgy döntött, nem kerülhet szabadlábra 30 év után sem.

A 45 éves képzett sportlövő, aki korábban egy pécsi cég logisztikai igazgatójaként dolgozott, 2010 tavaszán ismerkedett meg ügyvéd barátnőjével, de kapcsolatuk egy év múlva megromlott. A 37 éves nő egy 36 éves paksi ügyvéddel létesített szerelmi viszonyt, ám közben Bereczki Sándort is hitegette. Amikor a vádlott véletlenül találkozott velük egy pécsi cipőboltban és megsejtette, hogy az általa még mindig szeretett nőnek új barátja van, úgy döntött, elégtételt vesz.

A férfi 2011. augusztus 31-én „szertartásszerűen” készült fel tettére. Fekete ruhába öltözött, bakancsot húzott, pisztolyt, két tárat, százötven lőszert, kést és távcsövet vett magához, autóba ült, majd a nő romonyai házához ment. Átugrott a kerítésen, betört az épületbe, és ott a kamrában elrejtőző nőt és új szerelmét az ajtón keresztül leadott lövésekkel megsebesítette. Amikor a két ember látta, hogy a kamraajtó nem nyújt védelmet, előjöttek, de Bereczki Sándor lemészárolta őket. A gyilkos összesen tizenhárom lövést adott le a házban és az udvaron. A férfit öt, a nőt négy találat érte, az utolsó mindkettő esetében fejlövés volt.

Bereczki Sándor ezután bezárkózott a házba az időközben a helyszínre elsőként érkező körzeti megbízott és a polgárőrök elől, majd felhívta a rendőrséget, és elmondta, mit tett. Azt is mondta, hogy véget vet az életének, de végül kiment az épületből, és megadta magát a rendőrség akciócsoportjának.

Sem az első, sem a másodfokú bíróság nem fogadta el a vádlott védekezését, hogy azért ment a házhoz, mert azt hitte, barátnőjét zsarolják és segítségre van szüksége. A bíróság kizárta, hogy a gyilkos a férfival erős felindulásból végzett volna, és azt is, hogy a nőt vétlenül lőtte meg, amikor rálépett egy mobiltelefon tokjára és megcsúszott rajta.

A büntetés kiszabásánál súlyosító körülményként vették figyelembe azt, hogy Bereczki Sándor az emberölés többszörösen minősített esetét követte el, valamint volt már büntetve gazdasági bűncselekmény miatt. A táblabíróság a jogerős ítéletből mellőzte az enyhítő körülmények közül azt, hogy a gyilkos barátnője rendre elodázta a kettejük problémáit tisztázó beszélgetéseket, ami fokozta a férfi indulatát. Makai Lajos bíró szerint az áldozatnak ugyanis ez a magatartása nem értékelhető sértetti közrehatásként.

Bereczki Sándor az utolsó szó jogán számos hiányosságot, szabálytalanságot vélt felfedezni az ellene indult eljárásban, az ítélethirdetéskor pedig többször is közbeszólt, félbeszakítva a bírót.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.